Arınç geri adım atmadı! "Onun gücünü biliyoruz ama..."
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sarf ettiği eleştirel sözleriyle ilgili geri atmadı, "Unutmayın bu ülkede bir hükümet var" dedi.
GÜNDEM , 22 Mart 2015 Pazar, 16:37
Arınç geri adım atmadı! "Onun gücünü biliyoruz ama..."
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet SözcüsüBülent Arınç, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzleme Heyeti ile ilgili sözlerini eleştirmiş ve herkesi şaşırtan açıklamalarda bulunmuştu. Bugün gazetecilerin karşısına çıkan Arınç, dünkü sözlerinin arkasında durarak yine her cümlesi manşet olacak açıklamalarda bulundu.

"UNUTMAYIN, BU ÜLKEDE BİR HÜKÜMET VAR!"

Arınç, "Benim bir Başbakanım var ve bu hükümet 7 aydan beri bu ülkeyi yönetiyor. Hükümetimizin Başbakanı Sayın Davutoğlu'nu yıpratacak, kamuoyunda yıpranmasına yok açabilecek her türlü tehlikeye karşı savunurum. Hükümet güçlü görünmeli, buna gölge düşürmeye kimsenin de hakkı yoktur. Cumhurbaşkanımızı seviyoruz, onun gücünü biliyoruz. Ama unutmayın bu ülkede bir hükümet var. Ve bu hükümet seçime gidecek. Bu hükümet inşallah 7 Haziran'dan sonra yoluna daha güçlü devam edecek. Bu gücümüzün de herkes tarafından bilinmesi lazım." dedi.

Arınç'ın olay olacak o açıklamaları şöyle:

"Arkadaşlar biz her zaman görüşüyoruz. Olan biten her şey, herkesin gözü önünde oluyor. Ama ben bir hükümet üyesiyim. Benim bir Başbakanım var ve bu hükümet 7 aydan beri bu ülkeyi yönetiyor. İnşallah 2 ay sonra seçimlere gideceğiz, 7 Haziran'dan sonra da yine sayın Davutoğlu liderliğindeki hükümetimiz görevine devam edecek.

"BAŞBAKANIMIZI YIPRATMAM"

Dolayısıyla ben hem kendi şahsım bir bakan olarak, hem de hükümetimizin Başbakanı Sayın Davutoğlu'nu yıpratacak, kamuoyunda yıpranmasına yol açabilecek her türlü tehlikeye karşı savunurum. Çünkü hükümetimiz, partimiz seçime giriyor.

"BUNA GÖLGE DÜŞÜRMEYE KİMSENİN HAKKI YOK"

Seçime girerken güçlü bir görüntü, güçlü bir hükümet, güçlü bir karar mekanizması olmasını halkımız arzu eder ve bilir. Esasen buna gölge düşürmeye kimsenin de hakkı yoktur. Muhalefetin ekmeğine yağ sürecek hiçbir davranışta hiçbirimiz bulunmamalıyız.

"SÖZLERİMİ HERKES OLUMLU KARŞILADI"

Ben bunları söyledim ve genelde herkes tarafından da çok olumlu karşılandı. Bizim sayınCumhurbaşkanı ile sevgimizde, saygımızda hiçbir zaman eksilme olmaz. Yıllardır siyasetarkadaşıyız. 12 yıl başbakanlığımızı yaptı. Çok başarılı bir seçimle de halkımızın seçtiği bir Cumhurbaşkanı oldu.

"ONUN SÖYLEDİKLERİ ÇOK ÖNEMLİ AMA..."

Elbette onun söyledikleri, onun gösterdiği yok, verdiği işaret bizim için çok önemlidir ama hükümetimizin de sorumluluğu vardır. Hükümetimizin hem Meclis içerisinde denetime karşı, hem de seçimlerde halkımıza karşı bir sorumluluğu vardır.

"ÜLKEYİ YÖNETEN HÜKÜMETSE..."

Ülkeyi yöneten hükümetse, hükümetin alacağı kararlarda, hükümetin yaptığı icraatlarda elbette çok güçlü olması ve bu gücünün millet tarafından bilinmesi gerekir. Dolayısıyla sayın Cumhurbaşkanımızın ikazlarına, irşatlarına, önerilerine, tekliflerine, yeri geldiği zaman da eleştirilerine şüphesiz ihtiyacımız var.

"ELEŞTİRİLERİ, YANLIŞ ANLAŞILMALARA YOL AÇMAMALI"

Ancak eleştirme mekanizmasının gazetecilere karşı, ekran önünde itham edercesine veya hükümeti güçsüz göstermek şeklinde anlayabilecekleri de düşünüldüğünde bir kısım insanlar tarafından yanlış anlaşmalara yol açmaması lazım.

"DÜNKÜ KONUŞMALARIM İYİ NİYETLİ BİR ÇABA"

Dolayısıyla dünkü konuşmalarımın iyi niyetli bir çaba olarak görülmesini ben şahsen istiyorum. Bazıları farklı anlamış olabilir. Dün bence hükümetimizle, sayın Cumhurbaşkanımızla iyi ilişkilerin en üst düzeyde devam edeceği konusunda bir örnek oldu.

"ONUN GÜCÜNÜ BİLİYORUZ AMA UNUTMAYIN BU ÜLKEDE HÜKÜMET VAR"

Herkes çok mutlu olsun, Cumhurbaşkanımızı seviyoruz, onun gücünü biliyoruz. Ülkemiz için yapacağı hayırlı hizmetlerin de farkındayız. Ama unutmayın bu ülkede bir hükümetvar. Ve bu hükümet seçime gidecek. Bu hükümet inşallah 7 Haziran'dan sonra yoluna daha güçlü devam edecek. Bu gücümüzün de herkes tarafından bilinmesi lazım."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR