Atatürk Stadı'nda yıkım başlıyor!
Ekipler emektar stadın yıkımı öncesi açılacak ihale için oluşturulacak teknik şartnamenin hazırlıklarına başladı. Atatürk Stadı’nın tarihi bölümüne kazma vurularak stadın beton ve demir yoğunluğu tespit edildi.
BURSASPOR , 08 Haziran 2016 Çarşamba, 07:56
Atatürk Stadı'nda yıkım başlıyor!
İLK KAZMA VURULDU

Bir devrin sonuna gelindi. Bursa ve Bursaspor için bir stattan daha fazla anlam içeren, acı tatlı birçok olaya şahitlik eden emektar Atatürk Stadı’nın yıkımı için çalışmalara başlandı. Yeşil Beyazlı takımın sayısız başarıya imza attığı, 16 Mayıs 2010’da Şampiyonluk Kupası’nı havaya kaldırdığı, Şampiyonlar Ligi maçlarına ev sahipliği yaptığı tarihi Atatürk Stadı’nın yıkımı için oluşturulacak teknik şartnamenin ön çalışmasının startı verildi.

\\\"\\\"


Ekipler Atatürk Stadı’na gelerek önce inceleme yaptı, ardından da ilk kazmayı vurdu.  

\\\"\\\"

NUMUNELER ALINDI

Kullanım hakkı Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda olan Atatürk Stadı’ndaki beton ve demirlerden alınan numune işlemi tamamlandı. Bundan sonra emektar stadın yıkımı için açılacak ihale öncesi teknik şartname oluşturulacak. Çalışmanın 1950’de kullanılmaya başlanılan tarihi kapalı tribün bölümünden başlaması dikkat çekti. Takımların stada giriş yaptığı, soyunma odalarının bulunduğu, çıkış tünelinin yer aldığı bölümlerde kolon ve kirişlerin bir bölümü yıkılarak Atatürk Stadı’ndaki beton ile demir yoğunluğu tespit edildi. 

\\\"\\\"

Akıbeti ne olacak?

Yıkım için ilk çalışmanın yapıldığı Atatürk Stadı’nın bulunduğu alanın akıbetinin ne olacağı merak konusu. Bursa halkı ve Bursasporlular birçok olaya sahne olan emektar yapının tarihi kısmının korunmasını kalan bölümün ise yeşil alan olarak planlanmasını istiyor. Süha GÖRSOY'un özel haberi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR