Ayakkabı ve deri sektörü Bursa'da buluştu
Büyükşehir Belediyesi'nin Network Fuarcılık işbirliği ile düzenlediği 3'üncü BURSAF Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarı sona erdi. Türkiye'deki ayakkabı üreticilerini aynı çatı altında toplayan ve "Kış Sezonu" temasıyla görücüye çıkan fuarı, Rusya, Dağıstan, Kazakistan, Sırbistan, İran, Irak ve Filistin olmak üzere 7 ülkeden yabancı alım heyetleri ziyaret etti.
BURSA , 03 Temmuz 2019 Çarşamba, 14:03
Ayakkabı ve deri sektörü Bursa'da buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Network Fuarcılık işbirliği ile düzenlediği ve bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen BURSAF Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarı sona erdi. 26 Haziran'da kapılarını açan, ulusal ve uluslararası alıcıların da yoğun ilgi gösterdiği fuar, Türkiye'nin dört bir yanındaki ayakkabı üreticilerini bir araya getirdi. Çeşitli iş görüşmelerinin yapıldığı fuar, katılımcıların yüzünü güldürdü. Ayakkabı üreticilerini buluşturan fuara Rusya, Dağıstan, Kazakistan, Sırbistan, İran, Irak ve Filistin olmak üzere 7 ülkeden yabancı alım heyetleri ziyaret etti.

VERİMLİ İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ YAPILDI

Konya, Denizli, İstanbul, İzmir ve Sakarya illerinden firmalarının da katılım gösterdiği fuarda, 7 ülkeden yabancı alım heyetleriyle önemli iş görüşmelerinin olduğuna vurgu yapan Network Fuarcılık Genel Müdürü Hasan Eker, "Yabancı alıcıların fuarımızı ziyaret etmesi, katılan firmalarımız açısından memnuniyetle karşılandı. Yapılan ikili iş görüşmeleri sayesinde bazı firmalarımız ilk kez yurt dışına ürün sattılar" diye konuştu.

4'ÜNCÜ AYAKKABI VE DERİ FUARI 4 - 7 ARALIK'TA

Geçen yıl fuarları önce yerelde, sonra ulusalda daha sonra da uluslararası arenada güçlendirme hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Eker, bu hedeflerin meyvelerini yavaş yavaş topladıklarını ifade etti. Eker şunları söyledi: "Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda Bursa'da daha önce yapılmamış, ihtisas ağırlıklı fuarları hayata geçirmeye gayret gösteriyoruz. Kurumlarımızın bizlere bu konuda verdiği destek için de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Geçtiğimiz yıl 2 tane ayakkabı fuarı düzenlemiştik. Şimdi üçüncüsünü de başarıyla sona erdirmenin gururu içerisindeyiz. Katılımcı firmalar, fuarımızdan genel olarak memnun olduklarını belirterek bu fuarın devam etmesi gerektiğini ifade ettiler. Biz de inşallah daha geniş ve yoğun bir katılımlı olmasını beklediğimiz 4. Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarımızı 4-7 Aralık 2019'da yine Merinos AKKM'de gerçekleştireceğiz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR