Bakan arabayı test etti korumaları ise...
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Edirne Valilik ziyaretinin ardından Trakya Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı TÜBİTAK ödüllü ' Pehlivan Elektrak' isimli elektirikle çalışan otomobilin Balkan turu programına geçti.
EKONOMİ , 20 Nisan 2016 Çarşamba, 16:27
Bakan arabayı test etti korumaları ise...
Temaslarda bulunmak üzere  Edirne'ye gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Valilik ziyaretinin ardından  Trakya Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı TÜBİTAK ödüllü 'Pehlivan Elektrak' isimli elektirikle çalışan otomobili test etti.

\\\"\\\"

BAKAN OTOMOBİLİ KULLANIRKEN KORUMALARI İLGİNÇ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Elektrikli aracın küçük olmasından dolayı dar alanda sıkışan bakan Tüfeknçi, alanda test sürüşü yaptı. Bakan'ın test sürüşü yaptığı sırasında, korumalarının otomobilin arkasından koşması ilginç görüntülere sahne oldu.

\\\"\\\"

"BİZİM BU ARKADAŞLARA DESTEK VERMEMİZ GEREKİR"

Test sonrası araçtan inerek gazetecilere açıklamada bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, "Aracın hızını da beğendim, önemli olan bunları genç arkadaşlarımızın yapabilmesi. Bizim bu arkadaşlara destek vermemiz gerekir.  AK Parti iktidarı olarak hedeflediğimiz yerli üretim amacımızı da bu genç arkadaşlarımızı da insan kaynakları noktasında değerlendirilmesini önemli olduğunu düşünüyorum. Bu altyapı bizi biraz daha heyecanlandırıyor. Hedefe varma konusundaki çalışmalarımızı daha da artırmamızı bize ifade ediyor" dedi.

\\\"\\\"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR