Başak Demirtaş'tan adaylık açıklaması
HDP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterileceği konuşulan Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, "Kesinlikle aday değilim ve olmayacağım." dedi.
GÜNDEM , 04 Ekim 2018 Perşembe, 18:10
Başak Demirtaş'tan adaylık açıklaması

HDP'nin yaklaşık 2 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterileceği iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Başak Demirtaş, "Kesinlikle aday değilim ve olmayacağım." dedi.

BAŞAK DEMİRTAŞ TWİTTER HESABINDAN AÇIKLAMA YAPTI:

Adaylık haberlerinin bilgisi dahilinde olmadığını söyleyen Demirtaş, bu konunun kendisi tarafından hiçbir şekilde dile getirilmediğini ifade etti. Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulunan Demirtaş, şu ifadeleri kullandı:

"Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hakkımda çıkan adaylık haberleri bilgim dahilinde değildir ve tarafımca herhangi bir şekilde dile getirilmemiştir. Şahsımla ilgili bu teveccühü gösteren herkese içtenlikle teşekkürlerimi sunarım. Ancak kesinlikle aday değilim ve olmayacağım. Kamuoyunun bilgisine sunarım."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR