Başbakan olarak ilk kez memleketi Erzincan'da
Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümetin kurulmasının ardından, ilk kez memleketiErzincan'a giderek, valiliği ziyaret etti.
GÜNDEM , 04 Haziran 2016 Cumartesi, 14:01
Başbakan olarak ilk kez memleketi Erzincan'da
Başbakan Binali Yıldırım, Azerbaycan dönüşü geldiği memleketi Erzincan’da sevgi gösterileriyle karşılandı. Eşi Semiha Yıldırım ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile saat 11.15’de Azerbaycan’dan Ana uçağı ile Erzincan’a gelen Başbakan Yıldırım, havalimanında İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Vali Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı AK Partili Cemalettin Başsoy, bölge illerinin valileri, belediye başkanları, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, çok sayıda bürokrat tarafından karşılandı.

Erzincan Belediyesi’nin mehteran ekibi tarafından ’Ceddin Dede’ marşı ile karşılananBinali Yıldırım’a ailesi ve torunları da eşlik etti. Havalimanı çıkışında toplanan binlerce kişi Başbakanlık otobüsünün önünü keserek Binali Yıldırım’a tezahürat ve sevgi gösterisinde bulundu.
Başbakan Yıldırım’a kent merkezine gidişi sırasında yoğun ilgi gösteren hemşehrileri, konfeti patlattı, meşaleler yaktı. Havalimanından Valiliğe geçen Başbakan Binali Yıldırım, buradan 3’ncü Ordu Komutanlığı’na gitti. 
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR