Başbakan Yıldırım'dan Atatürk Havalimanı'nda flaş açıklamalar
Başbakan Binali Yıldırım saldırının yaşandığı Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada; ' 36 kişi hayatını kaybetti, ilk emareler DAEŞ örgütünü işaret etmektedir' dedi.
GÜNDEM , 29 Haziran 2016 Çarşamba, 02:47
Başbakan Yıldırım'dan Atatürk Havalimanı'nda flaş açıklamalar
Başbakan Yıldırım'ın saldırıyla ilgili yaptığı açıklamanın satır başları şu şekilde:

Bugün İstanbul Atatürk Havalimanı'nda saat 21.22 sıralarında meydana gelen patlama sonucu şu ana kadar yapılan tespitlere göre 36 kişi hayatını kaybetmiştir. Ayrıca çok sayıda yaralı var

Hayatını kaybeden bütün sivil insanlara Allah'tan rahmet diliyor, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Terörün küresel bir tehdit olduğu bu olayda bir kez daha apaçık ortaya çıkmıştır. Bu saldırı, masum insanları hedef alan alçakça planlanmış bir terör eylemidir.

Bu saldırının komşularımızla normalleşme sürecinin başladığı bir dönemde gerçekleşmesi manidardır.

Amacı, hedefi ne olursa olsun, hangi cenahtan gelirse gelsin ülkemiz bu alçakça
saldırıların üstesinden gelecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bütün vatandaşlarımızın bu menfur olay karşısında birlik ve beraberlik içinde dayanışmayla birbirine kenetlenmesi, terörle mücadeleye verilecek en güzel cevap olacaktır

Güvenlik güçlerimizin yaptığı tespitler, terör eyleminin DAEŞ örgütünce gerçekleştirildiğini işaret etmektedir. Emareler DAEŞ örgütünü işaret etmekle beraber, bu konuda çalışmalar halen sürdürülmektedir.

Teröristler bir ticari taksiyle havalimanına gelmiş ve bilahare eylemlerini gerçekleştirmişlerdir. Havalimanında herhangi bir güvenlik zaafiyeti sözkonusu değildir.  3 canlı bombanın ateş açtıktan sonra kendini patllattığı tespit edilmiştir.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR