Başbakan Yıldırım'dan önemli açıklamalar
Başbakan Binali Yıldırım, ATV-A Haber ortak yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM , 06 Mart 2017 Pazartesi, 20:59
Başbakan Yıldırım'dan önemli açıklamalar

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

"Almanya'nın tavrı çifte standart. Bir bakıyorsunuz gazeteleri hep Türkiye aleyhine haber yapıyor. Almanya'da ile bir çok konuda fikir ayrılığımız var. Çözüm için yarın Bakanlar bir araya gelecek. Alman kamuoyunu etkileyen usnurlar Türkiye'nin düşmanı. Almanya'ya PKK'ya destek sağlayan 16 tane isim verildi, çıt yok. Efendim bizde yargı bağımsız. Bize gelince neden böyle oluyor? Delil veriyoruz bir şey yapılmıyor.

Avrupa'da seçim senesi, dolayısıyla Türkiye, Avrupa'da seçim için önemli bir ülke.

MÜNBİÇ'TEN ATEŞ AÇILDI, 4 ASKERİMİZ YARALANDI

Münbiç tarafından PYD olduğu tahmin edilen kişiler ateş açtı. Hafif yaralanan 4 askerimiz var, hayati tehlikeleri yok. Münbiç'te Rusya ve ABD ile koordinasyon sağlamadan operasyon yapmanın anlamı yok, askeri düzeyde görüşmeler yapılıyor. - Sincar bölgesi bizim için önemli. İkinci bir Kandil oluşturmaya çalışıyor PKK. Buna izin vermeyeceğimizi söyledik.

MİLLETİN OYUYLA GELİYORSA MİLLİYETİN OYUYLA GİDECEK

Tek adam milletin oyuyla geliyorsa milletin oyuyla gidecek. 'Tek adam' dediğin kişi iki sandık arasında görev yapacak.

GERÇEK ANKET ORTAYA ÇIKACAK

Anketi ben yaparsam o zaman inanırım. Gerçek anket, 16 Nisan akşamı sandıklar açılınca ortaya çıkacak."

SURİYELİ PİLOTUN AİLESİNE İZİN

Türkiye sınırları içine düşen Suriye rejimine ait uçağın pilotunun tedavisinin sürdüğünü anlatan Başbakan Yıldırım, ailesinin pilotu görmek istediği, buna izin vereceklerini kaydederek, "İnsani muamele bizim geleneğimizde var" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN GAFINA YANIT

Başbakan Binali Yıldırım'ın gündeminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" konusunda yaptığı gaf vardı.

Kılıçdaroğlu'nun hala yeni sistemde Başbakan olduğunu sandığını ifade eden Yıldırım, ana muhalefet partisi liderinin değişiklikten haberi olmadığını belirterek, "Neresinden bakarsan bak fecaat" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR