Bayramlık kabusu
Bursa'da 11 yaşındaki kızının kaçırıldığını ihbar eden anne, polisi alarma geçirdi.
BURSA , 11 Ağustos 2012 Cumartesi, 16:02
Bayramlık kabusu

4 saatlik kabus anlarının ardından çocuklarına kavuşan anne-baba sevinç gözyaşlarına boğuldu. Çocuğun ise bir hayırsever tarafından bayramlık alışveriş için çarşıya götürüldüğü ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Yıldırım ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 2. Alemdar Sokak'ta meydana geldi. Öğle saatlerinde Nahide Diken'in (31) evine gelen bir kadın, büyük kızına bayramlık alacağını söyledi. 11 yaşındaki Gülbahar Diken'in elinden tutan kadın, kapıdan çıkarak hızla evden uzaklaştı. Neye uğradığını şaşıran 4 çocuk annesi Nahide Diken, kızının kaçırıldığını düşününce paniğe kapıldı. Kadının gözyaşları içinde polisi arayarak kızının kaçırıldığı ihbarında bulunması ekipleri alarma geçirdi. Yıldırım Araştırma, Çocuk Şube ve karakol ekipleri, şüpheli kadının bulunması için mahalleyi didik didik aradı. Olayı duyan yakınları ve akrabaları ise Gülbahar'ın kaybolması sebebiyle gözyaşlarına boğuldu. Bu arada kızının kaçırıldığı haberini alan Osman Diken de karakola gitti.

Gözyaşlarına boğulan anne ve babaya sevindirici haber bu sırada geldi. Kaçırıldığı düşünülen Gülbahar Dikmen'in üzerine bayramlık alındıktan sonra evine bırakıldığı ortaya çıktı. Büyük bir sevinçle karakoldan evinin yolunu tutan anne ve babanın kızlarına kavuşma anı herkesin yüreklerini dağladı. Anne ve babanın hüzün gözyaşları bu kez yerini sevinç gözyaşlarına bıraktı. Kızına sarılan anne, "Bir daha seni asla hiçbir yere salmayacağım yavrum" derken, baba Osman Diken ise, "Bizi çok korkuttun yavrum" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Yaklaşık 4 saat süren kabus dakikalarının ardından, Gülbahar yeni aldığı kıyafetlerle objektiflere gülümsedi. Baba Osman Diken ise, kızının kaçırıldığı haberini duyunca katettiği 3 kilometrelik yolun bitmek bilmediğini ifade ederek, "Çok şükür benim durumum iyi. Bana yardım yapılmasın. Bu acıyı hiçbir anne ve baba yaşamazsın. Yetkililer, çocuklara daha çok sahip çıksın" dedi.


Anne Nahide Diken de yavrusunun organ mafyası tarafından kaçırıldığını düşündüğünü söyledi.
 

 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR