Bekir Bozdağ'dan Almanya açıklaması
Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ, Almanya'nın iç işlere müdahale iddiası ve Adil Öksüz meselesi ile ilgili açıklama yaptı
GÜNDEM , 19 Ağustos 2017 Cumartesi, 11:41
Bekir Bozdağ'dan Almanya açıklaması

Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ Akdağmadeni Belediyesi toplu açılış töreni öncesinde açıklama yaptı.

"FETÖcüler Almanya'yı kendilerine sığınak olarak görüyorlar. 4500 dosya gönderdik Almanya'ya. Bu dosyalar bağımsız Alman yargısında neden soruşturulmuyor? Tutumları sorgulanması gereken Alman yöneticileridir. FETÖ ve PKK, Almanya'da himaye görüyor."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya'da yaşayan Türk vatandaşlarına çağrıda bulunduğunu, Alman halkına çağrıda bulunmadığını söyleyen Bozdağ, "Türkiye'nin Almanya'nın egemenlik haklarına tecavüz etme durumu söz konusu değildir. Hayır kampanyası yapanlara Alman siyasilerin destekleri Türkiye'nin egemenlik haklarına saygısızlık değil mi? Almanya'nın referandum dönemindeki tavrı çok net. Devletin resmi televizyonunda hayır kampanyaları yapıldı. Merkel'in yüzde 49'a karşı sorumluluğumuz var sözleri ne anlama geliyor? Bu yüzde 49 Almanya'da oy mu verecek? Türkiye'ye karşı konuşan herkes haddini bilmek zorundadır. "Gabriel, hayır oyu verenlere vize serbestisi getirelim" diye açıklama yaptı. Bu hayır oyu verenler Almanya'da oy mu kullanacak?. Almanya bizim referandumumuzla ilgili söz söylediğinde iç işlerimize karışmış olmuyor da biz Türk vatandaşlarına çağrıda bulunduğumuzda mı karışmış oluyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR