Bekir Bozdağ'dan önemli açıklamalar!
Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ basın toplantısı düzenledi.
GÜNDEM , 05 Şubat 2018 Pazartesi, 19:36
Bekir Bozdağ'dan önemli açıklamalar!

Konuşmadan satır başları;

Maliye Bakanımız vergi konularında önemli değişiklikler içeren reform paketini Bakanlar Kurulumuza sunmuştur. Reform paketi özellikle mali yüklerin azaltılması ve piyasanın canlandırılması hususunda çok önemli değişiklikler içermektedir. Bunlardan bazıları, mükelleflerin ileriye dönük dönemler için, sonraki dönemden devreden KDV'sinin iadesine imkan sağlanıyor. 2018 yılı öncesi dönemlere ait iade edilmeyen KDV'nin iadesinin önü açılıyor. Üç ay içerisinde iade edilmeyen KDV'ye faiz ödemesi getiriliyor.

MALİYE BAKANLIĞI'NA İKİ BİN PERSONEL ALINACAK

Maliye Bakanlığımıza bin gelir uzmanı, bin de denetim elemanı alınması konusunda kanuna düzenleme koyulması hususunda yetki verildi. Bu çerçevede de ayrı bir düzenleme yapılacaktır.

HATAY VE KİLİS'TE ESNAF'IN BORÇLARI ERTELENDİ

Hatay ve Kilis'teki esnafın kredi borçları ertelendi

Kilis ilindeki tarımsal faaliyet üreticilerinin borçları 31 Aralık 2018'e kadar ertelendi.

'RUSYA'NIN HAVA SAHASINI KAPATMASI GİBİ BİR DURUM YOK'

Rusya'nın hava sahasını kapatması gibi bir durum yok. Zeytin Dalı Harekatı'nda Suriye hava sahasını kullanıyoruz.

Suriye'nin neresinde olursa olsun Afrin bölgesine nakledilecek her türlü silah, mühimmat Türkiye'nin hedefidir. Bunları gördüğümüz yerde vuracağız, imha edeceğiz ya da teslim alacağız. Üçüncü bir şey yoktur.

'HOLLONDA'NIN BÜYÜKELÇİSİNİ ÇEKMESİ BİZİM İÇİN MALUMUN İLANIDIR'

(Hollanda'nın Ankara Büyükelçisinin çekilmesi) Son bir yıldır Hollanda'nın Ankara'da zaten büyükelçisi yoktur. Olmayan büyükelçilerini resmen geri çektiklerini açıklamışlardır. Bu yeni bir durum değil bizim için, malumun ilanıdır. Ancak Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkiler kesilmemiştir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR