Beştepe'den açıklama "Türkiye ekonomik savaş peşinde değildir"
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dövizdeki hareketlilikle ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye kimse ile ekonomik savaş içerisinde değil. TL'ye spekülasyon bertaraf edildi." dedi.
GÜNDEM , 16 Ağustos 2018 Perşembe, 17:56
Beştepe'den açıklama "Türkiye ekonomik savaş peşinde değildir"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'de gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

"MİT, JANDARMA VE TSK'NIN ORTAK OPERASYONLARI SÜRECEK"

İbrahim Kalın'ın açıklamalarından satırbaşları:

Terör örgütüne katılım düştü. Sincar bölgesinde çok üst düzey bir terörist öldürüldü. Sincar'daki stratejimiz etkin bir şekilde uygulunuyor. MİT, jandarma ve Türk silahlı kuvvetlerinin ortak operasyonları devam edecek.

"KUVEYT, ALMANYA VE RUSYA'DAN OLUMLU HABERLER ALDIK"

Bu süreçte öncelikle cumhurbaşkanımızın ekonomik savaşa karşı yaptığı seferberlik çağrısına olumlu cevap verenlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca yurt içinden yurt dışından konuyla ilgili açıklamalarıyla destek verenlere teşekkürlerimizi ifade etmek istiyoruz. Dün Katar devletinin 15 milyar civarında yatırım yapma kararı almış olmasıdır. Hazine ve Maliye bakanımızın yoğun temaslar neticesinde Kuveyt, Almanya hatta Rusya'dan olumlu haberler almış bulunuyoruz.

"TRUMP'IN KARARLARI SADECE TÜRKİYE İLE İLGİLİ DEĞİL"

Trump yönetiminin aldığı kararlar sadece Türkiye ile ilgili değil AB ile ilgili vergi kararları alınmıştı. Bunun ticaret savaşına evrildiği endişesi herkes tarafından dile getiriliyor. Almanya, Fransa, Katar, Kuveyt ve diğer ülkeler Türkiye'nin yanında olduklarını ifade etmiş bulunuyorlar.

"TÜRKİYE EKONOMİK SAVAŞ PEŞİNDE DEĞİLDİR"

Türk ekonomisi oldukça güçlü ve sağlam temellere sahiptir. Türkiye yatırıma elverişli bir ülke olarak kapılarını açmış durumdadır. Hem bu kısa vadede hayata geçirdiğimiz tedbirler hem de hayata geçirilecek tedbirlerle Türk ekonomisinin gücü bir kez daha ispatlanmış olacaktır. Sayın cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Türkiye bu krizi mutlaka fırsata çevirecektir. Bu konuda bizim ekonomi kurumlarımıza olan güvenimiz tam. Bunun da inşallah neticelerini göreceğiz. Türkiye kimseyle gerilimden yana, ekonomik savaş peşinde değildir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR