Biber gazını ağzına sıktılar
ANTALYA 2’nci Amatör Küme’de dün öğleden sonra oynanan Korkuteli Büyükköy Belediyespor ile Kardelenspor maçının bitimine 4 dakika kala olay çıktı. Bugüne kadar panzerlerden su sıkıldı, polis ekipleri tarafından biber gazı ve gözyaşartıcı bomba sıkıldı. En son polisler birbirine biber gazı sıkmıştı. Ama Antalya'daki bu olayı ilk defa gördük. Sivil polisler, biber gazını taraftarın ağzına sıktı.
GÜNDEM , 29 Nisan 2013 Pazartesi, 15:00
Biber gazını ağzına sıktılar

Korkuteli Büyükköy Belediyespor ile Kardelenspor arasında Doğuyaka Spor Tesisleri’nde dün saat 14.00’te başlayan maçın 86’ncı dakikasında saha karıştı. Sakatlıktan sonra sahaya giren Kardelensporlu futbolcu Bülent Nişancı ile izin almadan sahaya girdiği için dışarı çıkmasını söyleyen orta hakem Görkem Çalış arasında tartışma çıktı.  

Sözlü tartışmaya Büyükköy Belediyespor yedek kulübesinde bulunan yöneticiler de karışınca tribünden inen bir taraftar gerginliği tırmandırdı. Hakem ve Büyükköy Belediyesporlu yöneticilere saldıran taraftara Kardelensporlu bazı futbolcular da destek verince ortalık savaş alanına döndü. Öfkeli taraftarı polis engellemeye çalıştı ve arbede yaşandı. Kardelensporlu futbolcu Bülent Nişancı, Büyükköy Belediyesporlu yöneticilere saldırmak isterken polis tarafından engellendi. Buna daha da sinirlenen Nişancı sinir krizi geçirdi. Polislerin tüm engellemesine rağmen kafasını stad duvarına vuran Bülent Nişancı, kısa süreliğine baygınlık geçirdi. Kendisine gelen Bülent Nişancı, sözlü olarak tepkisine devam ettirirken, bu kez sahada görevli sivil polis memurları biber gazı sıkarak etkisiz hale getirdi. Sıkılan biber gazından sonra kendisinden geçen Bülent Nişancı önce yeri yumrukladı, ardından üzerindeki formayı parçaladı. Yaşananlardan dolayı maçın hakemleri soyunma odasına giderek 12-2 Büyükköy Belediyespor lehine devam eden maçı 86’ncı dakikada ertelediğini açıkladı.

Soyunma odasına güçlükle alınan Bülent Nişancı’nın uzun süre kendisine gelmesi beklendi. Bülent Nişancı ve polislerin birbirlerinden şikayetçi olduklarını söylemesi üzerine taraflar polis merkezine götürüldü.

Hakem ve gözlemcinin yaşananları raporlarına yazdıkları ve Bülent Nişancı’nın sezonu kapatacak bir ceza alabileceği belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR