Bir aile faciası daha! Eşini öldürüp...
Gaziantep'te cinnet geçiren koca, yeni barıştığı eşini 4 çocuğunun gözü önünde öldürdükten sonra canına kıydı.
GÜNDEM , 06 Mart 2015 Cuma, 18:11
Bir aile faciası daha! Eşini öldürüp...
Olay Batıkent Mahallesi 68 nolu sokakta bulunan Açelya Apartmanı'nda meydana geldi. İddialara göre, nakliyeci olduğu öğrenilen Şeyhmus Çakar (33), eşi Yasemin Çakar'la (32) arasında anlaşmazlık yaşadı.

Sömestr tatilinde çocuklarıyla beraber babasının Mersin'deki evine giden Yasemin Çakar, eşinin ailesinin ikna etmesi ve çocuklarının okula devam edecek olması nedeniyle Gaziantep'e geri geldi. 15 gün önce de Karataş Mahallesi'ndeki evlerinden taşınarak Batıkent Mahallesi'ne yerleşen çift arasında yeniden tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine Çakar, silahıyla önce eşi Yasemin Çakar'ı öldürdü, daha sonra da aynı silahı kendisine doğrultarak hayatına son verdi.Evde bulunan çiftin 4 çocuğu da yaşanan bu olaya şahit oldu. Henüz kundakta bebeği olan çiftin hayatlarını kaybetmesinin ardından büyük kızları ağlayarak dışarı çıktı ve olayı komşularına haber verdi. Olay yerine gelen sağlıkekipleri çiftin hayatını kaybettiğini tespit ederken, emniyet güçleri de apartmanın etrafını güvenlik çemberine aldı. Savcının Olay Yeri incelemesinin ardından da çiftin cenazesi otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Çakar çiftinin 4 çocuğu da emniyet güçleri tarafından psikolojilerinin bozulmaması amacıyla olay yerinden uzaklaştırıldı. 

Öte yandan, Çakar ailesinin olay yerine gelen yakınları da sinir krizleri geçirdi. Sağlık ekiplerinin, sakinleştirici iğne vurduğu akrabaları, apartmana girmeye çalıştı. Olay yerine gelen Şeyhmus Çakar'ın babası, Mehmet Salih Çakar, polise verdiği ifadesinde, “Gelinim babasının Mersin'deki evine gitmişti. Ben de tatil bitince çocukların da okula devam etmesi için gelinimi Gaziantep'e geri getirdim. Bize yakın olmaları için de bu mahalleye taşındılar. Sabah da kahvaltıya davet ettiler. Cuma namazı için evden çıkmıştım. Oğlumu da çağırmıştım ama gelmedi. Namazdan dönünce bu olayla karşılaştım.” dedi. 

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR