Bir numara Akın Öztürk ile 'Menfez paşası' kanka çıktı!
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 'Karargâh iddianamesi'nde, Akın Öztürk ile 'Menfez paşası' Zekeriya Kuzu'nun arkadaşlığına da yer verildi
GÜNDEM , 05 Mart 2017 Pazar, 09:47
Bir numara Akın Öztürk ile 'Menfez paşası' kanka çıktı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan 'Karargâh iddianamesi'nde, FETÖ'nün firari imamı Adil Öksüz'ün ilk darbe toplantısı için 27 Aralık 2015'te Ankara'ya gittiği, farklı tarihlerde 13 kez Başkent'e geldiği belirtildi. İddianamede bir numaralı sanık Akın Öztürk ile 'Menfez paşası' Zekeriya Kuzu'nun arkadaşlığına da yer verildi

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nda da 15 Temmuz darbe girişimi öncesi Muhsin Kutsi Barış'ın başkanlığında çok sayıda toplantı gerçekleştirildiği belirtildi. İddianameye, Akın Öztürk'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikasta giden ekipte yer alan 'Paşa' lakaplı Astsubay Zekeriya Kuzu ile ilişkisini ortaya koyan bir tanık ifadesi de girdi.

Mart 2015-Ocak 2016 tarihleri arasında İzmir 2. Ana Jet Üssü'nde onbaşı rütbesi ile vatani görevini yapan Furkan S.'nin ifadesi özetle şöyle: "Zekeriya Kuzu Üs Karargâh Astsubayı'ydı. Mart 2015 yılı içinde 2 asker aralarında münakaşa etti. Akabinde biri diğerini silahla öldürdü. Olayı araştırmak için ertesi gün Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk üsse geldi. Odadakilere hitaben 'Kuzu nerede, gelmişken onu da göreyim' dedi. Mayıs 2015'te üste 104. yıl hava gösterisi vardı.

Gösteri sırasında Öztürk'ü, üs içerisinde koruma görevi Kuzu'ya verildi. Ben komutan postası olarak görev yapıyordum. Öztürk, Kuzu'ya hitaben 'Ooo, kuzu nasılsın?' dedi. 2015 yılı YAŞ kararları açıklandığında Kuzu, Öztürk görevden alınıp, yerine Abidin Ünal geldiğinde, 'Tayyip sonunu gördü, korktu vatan millet sevdalısı Akın Paşa'nın ipini çekti' dedi."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR