Bomba uzaktan kumandalıymış!
Reyhanlı'da 3 kişinin hayatını patlamayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Aracın sahibi olduğu öğrenilen Suriyeli şüpheli, terörle mücadele şubesinde sorgulanıyor. İnfilak eden araçta uzaktan kumanda düzeneği bulundu.
GÜNDEM , 06 Temmuz 2019 Cumartesi, 11:21
Bomba uzaktan kumandalıymış!

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde dün seyir halindeki bir otomobilde patlamameydana geldi. 2 kişinin olay yerinde, bir kişinin de hastanede öldüğü patlamaya el yapımı patlayıcının neden olduğu belirlendi.

Yapılan parmak izi incelemesiyle, araçtakilerin Suriyeli olduğu ve geçici kimlik kartı alarak Türkiye'de yaşadıkları tespit edildi.

HEDEF CUMA ÇIKIŞI OLABİLİR

İncelemeler, zamansız gerçekleşen patlamanın bir felaketi önlediği de ortaya çıkarttı. Polis aracın bomba yüklü olduğunu ve patlayıcılara uzaktan kumanda düzeneği bağlandığını belirledi. Etraftaki tüm kamera görüntülerini incelemeye alan polis, aracın hangi yolu izlediğini ve hedefini belirlemeye çalışıyor. Saldırganların cuma namazı çıkışındaki vatandaşları hedef almayı planladıkları da iddialar arasında.

ARAÇ SAHİBİ DE SURİYELİ

İnlemelerde havaya uçan aracın Suriyeli plakalı olduğu, geçici plaka ile trafiğe çıktığı bilgisine ulaşıldı. Polis dün akşam saatlerinde aracın sahibini gözaltına aldı. Suriyeli olduğu öğrenilen şüpheli terörle mücadele şubesinde sorguya alındı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR