Bozbey'e Avusturya'dan övgü
Avusturya Büyükelçiliği Kültür Sanat Müşaviri Raimund Weinberger, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i kültür sanat çalışmalarından dolayı övdü.
BURSA , 26 Şubat 2015 Perşembe, 13:50
Bozbey'e Avusturya'dan övgü
Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen String Inspirations Quintet 'Viyana’dan Nilüfer’e, Valsler’den Türk Müziği’ne' adlı konser için Bursa’ya gelen Avusturya Büyükelçiliği Kültür Sanat Müşaviri Raimund Weinberger, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.

Nilüfer Belediye Meclis Üyesi Pınar Göz, Başkan Yardımcıları Ahmet Çakıcı ve Nazlı Yazgan ile Kültür Müdürü Gül Günaydın’ın da hazır bulunduğu ziyarette Weinberger, Nilüfer’deki kültürevleri ve çalışmalara övgüler yağdırdı. Nilüfer Belediyesi’nin farklı bir belediyecilik anlayışı sergilediğini kaydeden Weinberger, birlikte ortak projelere imza atabileceklerini belirtti. Kardeş şehir ilişkileri noktasında da kurulacak bağlar için köprü olabileceklerini ifade eden Weinberger, Bozbey’i kültür sanata verdiği değerden dolayı kutladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mustafa Bozbey ise, “Biz belediye olarak değişimi yönetiyoruz. Asfalt, yol, altyapı işleri zaten belediyelerin asli görevidir. Biz farklı projelerimizi ön plana çıkarıyoruz. Nilüferli insanlar kültür ve sanata sahip çıkıyor. Biz bunların tohumlarını yıllar önce attık. Müzik eğitim çalışmaları, kurslar, kültürevleri, salonlarımız bugün Bursa’da Nilüfer’i kültür ve sanatın başkenti yaptı. Salonlarımız doluyor ve insanlar daha çok yer talep ediyor” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR