BTSO'da seçim süreci tamamlanıyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki seçim süreci bugün tamamlanıyor. Başkan ve yeni yönetim kurulunun belirleneceği seçimde, ilk raundu ezici bir üstünlükle geçen İbrahim Burkay'ın yeniden Bursa ekonomisinin bir numaralı koltuğuna oturması bekleniyor.
BURSA , 10 Nisan 2018 Salı, 09:05
BTSO'da seçim süreci tamamlanıyor

HABER I Burcu SEKMEN I

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri, TOBB delegeleri, Disiplin Kurulu üyeleri ile Meclis Başkanı, Meclis Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonlarının belirleneceği seçimler bugün Oda Hizmet Binası'nda gerçekleşiyor.

BURKAY OYUNU KULLANDI

Oy kullanımını gerçekleştirdikten sonra AS TV'ye açıklamalarda bulunan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Özellikle bu dönem yaptığımız seçimi oda tarihindeki en yüksek katılımlı seçimlerden biri oldu. Burada özellikle 2 yıllık üyelik zorunluluğunun gelmesi hem seçme hem de seçilme hakkı konusundan bir çok üyemizin seçimlere katılamamasını da beraberinde getirdi. Ama mevcut oy kullanma hakkı olan üyelerimizin yüzde 55'i seçimlerimizde oy kullandı. Bu da Bursa iş dünyasının ekonomiye ne kadar duyarlı olduğunu bize göstermiş oldu" diye konuştu.

Meclisin yaş ortalamasının 50 olduğuna dikkat çeken Burkay, "Odamız bugün 129 yaşında. Netice itibariyle 134 meclis üyesi sayısına ulaştık. Geçtiğimiz dönem 128 meclis üyemiz vardı. Bu dönem komite sayımızı 51'den 63'a çıkardık. Tabi 56 meclis üyemiz geçtiğimiz dönemden bu döneme gelen arkadaşlarımız. 78 tane yeni meclis üyemiz ise bu dönem Bursa ve Türkiye ekonomisi için çalışacak. Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte Bursa'da çok güzel çalışmalara imza attık. İnşallah önümüzdeki sürede birçok projelere imza atacağız" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR