Bu kadarda olmaz! Selam dostum deyip...
Türkiye'nin 10 kentinde, tanıyormuş gibi yanına yanaştığı kişilere ilaçlı hurma, kayısı, ceviz, fındık ve çekirdek ikram edip paralarını çalan C.D. Kocaeli polisinin operasyonu ile Mersin'de yakalandı
GÜNDEM , 04 Kasım 2017 Cumartesi, 15:47
Bu kadarda olmaz! Selam dostum deyip...

5 Eylül günü Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki bir caddede A.A. isimli vatandaşın yanına 5 yaklaşan C.D., kendisini tanıyormuş gibi davranarak sohbet etmeye başladı. A.A. ile C.D. bir kafeye oturarak sohbetlerine devam ederken, C.D. çantasından çıkardığı kuru yemişleri ikram etti. A.A. bir süre sonra kafede uyuyakaldı.

C.D, A.A'nın üzerinde bulunan 3 bin 500 TL parayı çalarak kayıplara karıştı. Kendine gelen A.A. soyulduğunu anlayınca hemen Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şikâyette bulundu.

10 AYRI KENT, HEP AYNI NUMARA

Kamera kayıtlarını izleyen polis, C.D.'nin peşine düştü. C.D'nin, Gebze'de yaşanan olay ile birlikte İstanbul'da 5, İzmir'de 3, Adana, Aydın, Malatya, Antalya, Sakarya, Çankırı ve Bursa'da 1'er kişi olmak üzere kayısı, hurma, ceviz, fındık ve çekirdek gibi ilaçlı kuru yemişleri kullanarak 16 kişinin para veya değerli eşyalarını gasp ettiği tespit edildi.

YANINDAKİ BİR KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, C.D'nin Mersin'in Mezitli İlçesi'ne bağlı Sarılar Köyü'nde olduğunu tespit etti. Polisin operasyonu ile C.D. ve yanında bulunan S.K. yakalanarak gözaltına alındı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR