Bursa AK Parti'de şok gelişme... 3 ilçe yönetimi başkanlarıyla birlikte görevden alındı
Bursa Hakimiyet Genel Yayın Yönetmeni Okan Tuna bugünkü yazısında ortaya atılan çarpıcı iddiayı köşesinde kaleme aldı...
BURSA , 01 Haziran 2014 Pazar, 13:32
Bursa AK Parti'de şok gelişme... 3 ilçe yönetimi başkanlarıyla birlikte görevden alındı

İşte Tuna'nın o yazısı:

30 Mart sonrasında; AK Parti cephesinde ilk sinyal sürpriz bir kararla gelmiş ve partinin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in yerine, Demokrat Parti’nin eski Genel Başkanı olan Süleyman Soylu getirilmişti.
Nitekim;
Bu süreçle birlikte de seçim sonrası başarısız olan bazı il ve ilçe yöneticilerinin istifası istenmiş ve yeni teşkilatlanmalara başlanmıştı.
Ancak;
Önceki gün Ankara İl Başkanı’nın istifası ile başlayan furya, hemen ardından Çanakkale, Şırnak, Nevşehir, Tekirdağ ve Kars’a sıçradı.
Konuşulanlar;
Aralarında İzmir ile birlikte çok sayıda ilin yönetiminin de istifasının istendiği yönünde ki, aktarılanlar, söz konusu istifa furyasının çok daha ili ve ilçe yönetimini kapsayacağını işaret ediyor.
AK Parti’de;
Bu operasyonlar da aslında görevden alma şeklinde değil, istifa şeklinde gerçekleştiriliyor.
Tabii;
İktidar kanadındaki bu önemli ve toplu değişimlerin nedenleri farklı algılara da yol açıyor.
İlki;
Başarısız teşkilatların görevden alınması olarak görünüyor.
İkincisi;
Soylu dönemiyle birlikte teşkilatlarda yeni bir yapılanma dikkat çekiyor.
Üçüncüsü;
Bazı kadroların istifasının istenmesi işlemi, paralel yapıyla ilişkilendirilerek bu kişilerin partiden ayrılmaları olarak görülüyor.
Dördüncüsü;
Geniş çapta başlatılan görevden alınma operasyonu, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin olarak partinin olağanüstü kurultayında oy kullanacak delegelerin yeniden yapılandırılmasına bağlanıyor.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR