Bursa'da dehşet dakikaları...0 otomobiller alev alev yandı
Bursa'daki bir otomobil fabrikasından yüklenen sıfır kilometre otomobiller, TIR'ın çekici balatalarının sıkışıp alev alması sonucu yanarak hurdaya döndü.
BURSA , 11 Mart 2015 Çarşamba, 10:46
Bursa'da dehşet dakikaları...0 otomobiller alev alev yandı
8 araçtan 4 tanesi kullanılmaz hale geldi. Yangın ise itfaiye ekiplerince söndürüldü.  Olay dün akşam Orhangazi ilçesi girişinde meydana geldi. Bursa’daki bir otomobil fabrikasından yüklediği 8 adet sıfır kilometre otomobili İstanbul’a götürmek için yola çıkan Osman Altunkaynak (40) idaresindeki 34 BD 6012 plakalı TIR’ın çekici bölümündeki balatalar Orhangazi girişinde sıkışınca alev aldı.

BİR ANDA ALEVLER KAPLADI

Lastiklerin ısınıp yanması ile başlayan yangın bir anda çekicinin üzerinde bulunan sıfır kilometre otomobille sıçradı. Yangında çekicinin taşıdığı 8 otomobilden 4’ü alev aldı. TIR’ı yol kenarına çeken sürücü Osman Altunkaynak aracından inerek yangın tüpleri ile yangına müdahale etti. Bu esnada yol kenarındaki bir işletmeden de yangın tüpleri ile yangına müdahale edilirken, haber verilen itfaiye ekipleri olay yerine gelerek yanan araca müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alınan yangında 4 adet sıfır kilometre otomobil hurdaya döndü. Yangın nedeniyle polis ve itfaiye ekipleri soruşturma başlattı. TIR sürücüsü ise Orhangazi girişinde bir anda lastiklerin alev aldığını belirterek, "Sanırım balataların sıkışması sonucu ısınan lastikler alev aldı" dedi. Sürücü yangının şokunu uzun süre üzerinden atamadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR