Bursa'da dolandırıcılık şebekesini bakın kim yakalattı
Bursa’da VOIB sistemi üzerinden bankaların müşteri hizmetleri numaralarını kopyalayarak aradıkları yüzlerce kişiyi “Banka hesap bilgilerinizi güncelliyoruz” diyerek kandırıp kredi ve hesap kartlarını boşlattıkları ileri sürülen şebeke çökertildi.
BURSA , 16 Haziran 2016 Perşembe, 14:07
Bursa'da dolandırıcılık şebekesini bakın kim yakalattı
Şebeke ile ortak çalışan Bursa’daki şahıslardan birinin para transferi için annesinin kart bilgilerini kullanması çeteyi ele verdi. 

VOIB sistemi üzerinden bankaların müşteri hizmet numaralarını kopyalayarak aradıkları şahısların tüm banka bilgilerini alarak hesaplarını boşaltan şebekeye yönelik operasyon düzenleyen Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık ekipleri düğmeye bastı. 36 yaşındaki İ.T. isimli kişinin kendi bilgisi olmadan, kredi kartından para çekildiği ihbarı üzerine harekete geçen Bursa polisi banka yetkilileriyle ortaklaşa yürüttükleri çalışmayla İ.T.’nin banka kartından çekilen paranın Bursa’da yaşayan 63 yaşındaki Fatma K.’ye ait bir başka kart hesabına yatırıldığını tespit etti. Fatma K.’nin adres bilgilerine ulaşan polis, eve baskın düzenledi.

Yaşlı kadının kartını oğlu Şükrü K.’nın (33) kullandığını söylemesi üzerine polis ekipleri Şükrü K.’yı bir internet kafede gözaltına aldı. Gözaltına alınan Şükrü K.’nın ifadesi doğrultusunda operasyonu genişleten Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Şükrü K. İle birlikte şebeke için çalıştıkları ve şebekeye yüzde 15’lik komisyon karşılığı kart bilgisi temin ettikleri belirlenen Osman D.(26) ve Ali O.(27) merkez Osmangazi ilçesinde bir işhanında büro olarak kullandıkları yerde gözaltına alındı. Emniyetteki ifadeleri tamamlanan Şükrü K., Ali O. Ve Osman D. Dolandırıcılık suçundan adliyeye sevk edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR