Bursa'da facia! 4 kişi boğularak can verdi
Bursa'nın İznik İlçesi'nde serinlemek için göle giren 4 kişi boğularak can verdi. Görgü tanıklarının ifadesine göre facia, şişme deniz yatağından dengesini kaybeden 16 yaşındaki Melike Kebapçı'yı kurtarmak isterken yaşandı.
BURSA , 27 Temmuz 2017 Perşembe, 14:02
Bursa'da facia! 4 kişi boğularak can verdi

Edinilen bilgiye göre Yenişehir'de yaşayan ve akraba olan Cemil Özdemir (62), eşi Aynur Özdemir (55) ile komşusu Zehra Kebapçı (45) ve yeğeni Melike Kebapcı'yı (16) da yanlarına alarak İznik Gölü kıyısına piknik yapmaya gitti.

Göllüce Mahallesi Derbentaltı Mevkiinde deniz yatağı ile göle giren 16 yaşındaki Melike Kebapçı akıntıya kapılıp uzaklaşmaya başlayınca Cemil Özdemir küçük kıza bağırarak geri gelmesini söyledi.

Geri gelmeye çalışırken panik olup su yatağından düşen Melike suda kaybolunca, kıyıda bekleyen diğer 3 kişide kurtarmak için suya atladı. Melike Kebapçıyı kurtarmaya çalışan Cemil Özdemir, eşi Aynur Özdemir ile Melike Kebapçının yengesi Zehra Kebapçıda balçık olan gölün zeminine batıp boğuldu.

Cemil Özdemir, Aynur Özdemir ve Zehra Kebapçı'nın cesetleri vatandaşlar ve kurtarma ekipleri tarafından gölden çıkarılırken cesedi 8 metre derinlikte balçığa saplanan Melike Kebapçı için Bursa'dan Deniz Polisi'nden yardım istendi.

Göle giren dalgıç polisler talihsiz kızın cesedini de sudan çıkardı. Cesetler Jandarma ve Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından İznik İlçe Hastanesi Morguna kaldırıldı. Haberi alan her iki aileninde yakınları hastaneye akın etti.

Öte yandan olay yerinde üzerine sprey boya ile yazı yazıldığı için okunmakta güçlük çekilen "Dikkat akıntı vardır. Burada göle girmek yasaktır" yazılı uyarı tabelası vatandaşların görebilselerdi belkide hayatta kalacaklardı diye yorum yapmasına neden oldu. Olayla ilgili tahkikat sürüyor.

Olay, kendilerinden uzun süre haber alamayan yakınlarının Jandarmaya haber vermesi sonucu ortaya çıktı.

Kısa sürede belirtilen yere gelen ekipler botla yaptıkları araştırmada Cemil Özdemir, Aynur Özdemir, Zehra Kebapçı ve Melike Kebapçı'nın cesetlerini gölden çıkardı.

GÖRGÜ TANIKLARI: MELİKE'Yİ KURTARMAK İSTERKEN CAN VERDİLER

İfade veren görgü tanıklarınını, "Melike, şişme deniz yatağı ile gölde açıldı. Daha sonra dengesini kaybedip düştü. Bunu gören Cemil Özdemir, Aynur Özdemir çifti ile halası olan Zehra Kebapcı onu kurtarmak için göle girince onlar da boğuldular. Gölden Cemil Özdemir ile Aynur Özdemir'in cesetleri çıkartıldı. Yaşadığı anlaşılan Zehra Kebapçı ise kaldırıldığı hastanede öldü" dediler.

Olayla ilgili soruşturmaya başlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR