Bursa'da FETÖ'nün "hakim ve savcı çalışma evleri"ne yönelik operasyon
Aralarında Bursa'nın da bulunduğu çok sayıda ilde FETÖ operasyonu düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 11'i muvazzaf 12 asker ve 5 avukat gözaltına alındı.
BURSA , 04 Ekim 2018 Perşembe, 12:43
Bursa'da FETÖ'nün "hakim ve savcı çalışma evleri"ne yönelik operasyon

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'ye yönelik Samsun, Ankara, İstanbul, Van, İzmir, Bitlis, Erzurum, Kayseri, Diyarbakır, Hakkari, Bursa, Adıyaman ve Tunceli'de operasyon düzenledi.

Operasyonda, mahrem imamlarla ankesörlü telefonlar aracılığıyla irtibat kurdukları belirlenen ve aralarında subay, astsubay ve uzman çavuşların bulunduğu 11 asker ile meslekten istifa etmiş bir asker gözaltına alındı.

FETÖ'nün "hakim ve savcı çalışma evleri"ne yönelik soruşturma

Tokat Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında Bursalı bir avukat gözaltına alındı.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Gaziantep, Bursa, Siirt, İstanbul ve Ordu illerinde ikamet ettikleri öğrenilen 5 avukat için arama ve gözaltı kararı çıkarıldı. FETÖ/PDY'nin mahrem hakim ve savcı sınavlarına hazırlık çalışma evlerine yönelik soruşturması kapsamında 5 avukat için arama ve gözaltı kararı alındı. Yapılan operasyonda Bursa'da bulunan bir avukat da gözaltına alındı. (AA)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR