Bursa'da flaş FETÖ iddiası! Açığa alındı
Türk Eğitim- Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, öğretmenleri FETÖ yönünden araştırmak amacıyla kurulduğu belirtilen 'Açığa Alma Komisyonu'nda yer aldığını söylediği merkez Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü G.Ç.’nin Bylock kullandığı iddiasıyla açığa alındığını iddia etti.
BURSA , 08 Kasım 2016 Salı, 14:29
Bursa'da flaş FETÖ iddiası! Açığa alındı
Türk Eğitim- Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından Bursa Valiliği’nin talimatıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ‘Açığa alma komisyonu’ kurulduğunu ve G.Ç.’nin bu komisyona üye seçildiğini bildirdi. Türkoğlu açıklamasında şöyle dedi:

"Bu komisyonun ismi resmi olarak kayıtlarda geçmiyor. G.Ç. 2010’da Ordu’dan Bursa’ya tayini çıktı. Yıldırım Zübeyde Hanım Ortaokulu'nda öğretmen olan G.Ç. aynı yıl içersinde önce Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulu’na müdür yardımcısı sonra Gülhanım Karasu İlkokulu'na müdür olarak atandı. Bir buçuk yıllık okul müdürlüğünün ardından Yıldırım ilçesine vekaleten şube müdürü olarak atanan G.Ç. 2014 yılında önce vekaleten Osmangazi Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sonra Bursa Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına ve bir hafta sonra da asaleten Osmangazi Milli Eğitim Müdürlüğüne atadı. G.Ç.’nin bu kadar kısa bir sürede idarecilik basamaklarını tırmanması şüpheliydi."

"89 OKUL MÜDÜRÜNÜN GÖREVİNE SON VERDİ"

G.Ç.’nin Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaparken Osmangazi’de 4 yıllık görev süresi dolan 126 okul müdüründen 89’unu başarısız bularak görevlerine son verdiğini aktaran Türkoğlu, "Aynı süreç içersinde müdürler için kurulan mülakat komisyonunun üyesi olan G.Ç.’nin, Yıldırım’da Emine Sait İlkokulunda öğretmen olan eşi N.Ç ’ye yüksek mülakat puanı verildi ve Yıldırım Mustafa Necati İlkokuluna müdür olarak atandı" dedi.

"MEMUR-SEN KADIN KOLLARI KOMİSYONU BAŞKANI"

G.Ç.’nin eşi N.Ç.’nin Memur-Sen’in Kadın Kolları Komisyonu Başkanı olduğunu belirten Türkoğlu, "G.Ç. son yapılan olağanüstü kongrede Eğitim Bir-Sen’in yedek şube yöneticisi oldu. Şimdi soruyorum; G.Ç. FETÖ’den açığa alındı. Peki Bursa Valiliğince açığa alınan 1200 eğitim çalışanı içersinde gerçek FETÖ’cü kaç kişi var? Bursa’da son üç yıl içersinde mülakatla müdür olmuş 580 okul müdürü için FETÖ soruşturması yapılacak mı?" dedi.

Osmangazi Milli Eğitim Müdürü G.Ç. geçen hafta Fatih Mesleki ve Anadolu Teknik Meslek Lisesi’nin aşure dağıtımı programına katılmış '15 Temmuz Demokrasi Zaferi' konulu panonun önünde okul yöneticileriyle fotoğraf çektirmişti.

Konuyla ilgili Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise Osmangazi Milli Eğitim Müdürü G.Ç.’nin açığa alındığını doğrulayarak, "Milli Eğitim Bakanlığı’nın kendi içinde soruşturması var. Bakanlıkça bize gelen evrakta G.Ç.’nin de adı vardı ve kendisi dün itibariyle açığa alındı. Ancak iddia edildiği gibi milli eğitimde açığa almayla ilgili bir komisyon kurulmadı. G.Ç.’nin de Bylock kullandığına dair bir bilgimiz yok. Bakanlıktan gelen liste üzerine açığa alındı" denildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR