Bursa'da hayat kurtaran müdahale!
Nilüfer Belediyesi’nin “Mysia Yolları” adı ile hayata geçirdiği “Nilüfer Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi”nin tanıtımı dolayısıyla düzenlenen yürüyüşte rahatsızlanan Gümüştepe Köyü Muhtarı Yakup Dülger’i zamanında yapılan ilk yardım kurtardı.
BURSA , 18 Nisan 2016 Pazartesi, 10:29
Bursa'da hayat kurtaran müdahale!
Nilüfer Belediyesi, doğa severleri eşsiz bir parkur ile buluşturdu. Etkinliğin açılışı için Gümüştepe'den Dağyenice bölgesine düzenlenen yürüyüşe yaklaşık 100 kişi katıldı.

Ormanlık alandaki doğa yürüyüşüne katılan 56 yaşındaki muhtar Yakup Dülger bir süre sonra fenalaşırken olaya ilk müdahale gönüllülerden oluşan NAK Arama Kurtarma Sağlık Birimi'nden geldi. NAK Arama Kurtarma ekibi 112 sağlık ekiplerine haber verirken, diğer yandan patika yollardan dolayı olay yerinin çabuk bulunabilmesi için de Nilüfer ATV Offraod Kulübünden yardım istendi.


Olay yerine 10 dakikada ulaşan ATV aracını takip eden UMKE’ye bağlı arazi ambulansı ve sağlık ekipleri Dülger’i olay yerinde yapılan ikinci müdahaleden sonra şehir merkezine indirdi.

Özel bir hastaneye kaldırılan muhtarın sağlık durumunun iyi olduğu açıklanırken, Nilüfer ATV Offroad Kulübü Başkanı Nazim Caner, "Böyle bir bölgede bu derece ciddi bir sağlık problemi karşısında gösterdikleri başarı için başta NAK Arama Kurtarma ve sağlık ekiplerini tebrik ediyorum. Bu kurtarma vakasında bizim de yardımımız dokunabildiği ve hastanın kurtulduğu için mutluyum” dedi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR