Bursa'da inanılmaz dolandırıcılığı polis önledi
Bursa'da kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının tuzağına düşen bir kişi, kredi çekip parasını kaptırmaktan son anda kurtarıldı.
BURSA , 09 Nisan 2013 Salı, 12:16
Bursa'da inanılmaz dolandırıcılığı polis önledi

Olay merkez Osmangazi ilçesinde Doğanbey Mahallesi'nde meydana geldi. Telefon dolandırıcıları, Yusuf K.'yi arayarak yasa dışı terör örgütünün faaliyetlerine karıştığını, bu durumdan kurtulmak için belirtecekleri hesaba para yatırması gerektiğini söyledi.

Yusuf K., durumu anlattığı babası Ömer K.'nin ikazlarına rağmen bankaya gitti. Oğlunun dolandırılacağını anlayan baba, polise müracaatta bulundu. Yusuf K. ise bankaya giderek bin 500 TL'yi dolandırıcıların hesabına yatırdı.

20 bin lira daha isteyen dolandırıcılar, başka parası olmadığını söyleyen Yusuf K.'ye bankadan kredi çekebileceğini anlattı. Dolandırıcıların yönlendirdiği bankaya giden Yusuf K., gerekli formu doldurup kredinin onaylanmasını beklemeye başladı. Dolandırıcılar, şahıstan cep telefonunu sürekli açık tutmasını istedi. Daha sonra olay yerine gelen Ömer K. ve polisler, Yusuf K.'yi son anda dolandırılmaktan kurtardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR