Bursa'da judo heyecanı başladı
Uludağ Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Türkiye Judo Şampiyonası dün yapılan karşılaşmalarla başladı.
BURSA'DA SPOR , 21 Nisan 2018 Cumartesi, 07:52
Bursa'da judo heyecanı başladı

TAKIMLAR GÜÇLÜ

Uludağ Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Judo Şampiyonası dün start aldı. Toplam 27 üniversiteden 45 takımın katıldığı şampiyona 3 gün boyunca devam edecek. UÜ Spor Bilimler Fakültesi Çok Amaçlı Spor Salonu'nda devam edecek Türkiye Judo Şampiyonası'nın açılış törenine Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay ve Tertip Komitesi Başkanı, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın, Tertip Komitesi Başkanı Nazmi Sarıtaş, üniversite temsilcileri ve sporcular katıldı. Açılış töreninin ardından sporcular kilo ve kategorilerine göre hakemler eşliğinde müsabakalarını gerçekleştirmeye başladılar. Yarın sona erecek turnuvada 24 erkek, 21 bayan takımı madalya için ter dökecek.

"MUTLULUK DUYUYORUZ"

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, böylesine önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Rektör Ulcay, "2016 yılında üniversitelerarası müsabakalarda 23 branşta 25 takımla yarıştık. Uludağ Üniversitesi olarak geride bıraktığımız 2017 yılında ise Türkiye üniversitelerarası spor müsabakalarına 25 branşta 31 faaliyete 295 sporcu öğrencimiz katıldı. Takımlarımız bu spor faaliyetlerinden 17 altın, 15 gümüş, 21 bronz olmak üzere toplamda 53 madalya kazanarak genel sıralamayı 5. olarak tamamladı. Badminton, wushu ve tekvando spor branşlarında takım halinde Türkiye şampiyonlukları elde ettik. Böylece
3 dalda şampiyonluk olmak üzere kupa sayımızı 9'a çıkardık" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR