Bursa'da okullar tatil edildi (9 Ocak 2017 Pazartesi)
Bursa'da cuma akşam saatlerinde başlayan kar yağışı cumartesi gece saatlerine kadar etkisini artırarak sürdürdü. Pazar günü ise hava az bulutlu olmasına rağmen sıcaklık eksi 3 derece ölçüldü. Bursa adeta buz kesti. Peki, Bursa'da okullar tatil edilecek mi? Bursa'da yarın okullar tatil mi? Bursa'da 9 Ocak pazartesi günü okullar tatil mi? Bursa Valiliği kar tatili açıklaması yaptı mı? Detaylar haberimizde...
BURSA , 08 Ocak 2017 Pazar, 13:19
Bursa'da okullar tatil edildi (9 Ocak 2017 Pazartesi)

Bursa Valiliği, olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak pazartesi günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liselerin tatil edildiğini açıkladı. Aynı gün, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Bursa Valiliği kar tatilini yazılı açıklama ile duyurdu. Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiği için bu kararın alındığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:
"İlimiz genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak 2017 Pazartesi günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır."

Bursa Valisi İzzettin Küçük tatil haberini twitter adresinden de duyurdu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR