Bursa'da Ülker Aktar Huzurevi'nin temeli atıldı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, insanlık tarihinin hiçbir döneminde görünmeyecek şekilde habersizce kurulan pusularla suçlu suçsuz, kadın erkek, çoluk çocuk ayrımı yapmaksızın insanların katledildiğini belirterek, "Bu psikopatlığın, çaresizliğin ve acziyetin yer yüzünde hiçbir tanımı yoktur." dedi.
BURSA , 26 Ağustos 2016 Cuma, 23:09
Bursa'da Ülker Aktar Huzurevi'nin temeli atıldı
İznik ilçesine yapılacak 100 yataklı İznik Belediyesi Ülker Aktar Huzurevi'nin temel atma törenine katılan Ersoy, millete müjdeler ve güzel haberler verileceği zaman teröristlerin harekete geçtiğini söyledi.

Dünyanın en büyük asma köprülerinden birinin açıldığı ve milletin hizmetine sunulduğu bir günde peş peşe terör saldırılarının yaşandığını belirten Ersoy, "Bu güzel günlerde kalleşliğin, alçaklığın haberlerini alıyoruz. İnsanlık tarihinin hiçbir döneminde görünmeyecek habersizce kurulan pusularla suçlu suçsuz, kadın erkek, çoluk çocuk ayrımı yapmaksızın insanlar katlediliyor. Bu psikopatlığın, çaresizliğin ve acziyetin yeryüzünde hiçbir tanımı yoktur." diye konuştu.

Ersoy, son zamanlarda Türkiye üzerinde birleşen şer güçlerin her gün yeni bir oyunuyla karşı karşıya olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
"Bizler PKK'ya, FETÖ'ye, DAEŞ'e ve DHKPC'ye inat, yeryüzünde vatanın bütünlüğüne, Türk milletinin birliğine göz diken ne kadar hain varsa onlara inat meydanlarda olmaya, temellerimizi atmaya, açılışlarımızı yapmaya, insanlarımıza yeni yeni hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bunun başka yolu yok, hep birlikte kenetleneceğiz. Teröre asla ve asla hiçbir şekilde teslim olmayacağız. Öleceğimizi bilsek de burada şehit olacağımızı bilsek de attığımız her adımda bir ölüm korkusu yaşatacak olsalar da hiçbirinde yılmayıp yolumuza devam edeceğiz. Başarılı olmak, güçlü kalmak ve bu coğrafyayı vatan tutmayı devam etmek istiyorsak kazanmak, birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız.""Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı devletin merhamet yüzüdür"

Bursa Valisi İzzettin Küçük de zayıflara, çaresizlere ve fakirlere sahip çıkabilen toplumların ve devletlerin medeni olduğunu söyledi.

Huzurevinin yapımını üstlenen Ülker Aktar'ın oğlu iş adamı Yahya Şükrü Gürün'e teşekkür eden Küçük, "Devletimizin adalet yönü vardır, güç yönü vardır bir de şefkat ve merhamet yönü vardır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız devletimizin sevgi, şefkat ve merhamet yüzüdür. Özellikle son yıllarda bütün mağdurlara güçlü bir şekilde sahip çıkmıştır." ifadelerini kullandı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise belediyeye ait 3 bin metrekare alan üzerine kurulacak Ülker Aktar Huzurevi'nin 100 yataklı, zemin katıyla üç katlı olacağını aktardı.

Konuşmaların ardından protokol üyelerince huzurevinin temeli atılırken, açılışa AK Parti Bursa milletvekilleri Hüseyin Şahin ile İsmail Aydın, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, hayırsever iş adamı Yahya Şükrü Gürün ve ailesiyle vatandaşlar katıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR