Bursa'da vicdanları sızlatan dolandırıcılık
Bursa’da, gözleri görmemesine rağmen simit satarak ekmek parası kazanmaya çalışan bir kişi inanılmaz bir yöntemle dolandırıldı.
BURSA , 24 Mayıs 2013 Cuma, 09:57
Bursa'da vicdanları sızlatan dolandırıcılık

"Bozuk paraları bütünleyelim" bahanesiyle simitçiden paraları alıp kaçan hırsız, bir günlük yevmiyeyi götürdü.
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Osmangazi ilçesinde meydana geldi. 14 yıldır şehrin merkezinde simit satarak geçimini sağlayan görme engelli Ahmet Tıkızoğlu’nun yanına gelen kimliği belirsiz şahıslar, bir süre sohbet ettikten sonra, "Bizden sana zarar gelmez. Yan taraftaki kermesten geliyoruz. Bozuk paran olduğu zaman bize verir misin?" dedi. Tıkızoğlu, bozuk para olmadığını söyleyerek şahıslara daha sonra gelmelerini istedi.

Birkaç saat sonra tekrar gelen zanlılar, Tıkızoğlu’nun verdiği 60 TL bozuk parayı alarak olay yerinden uzaklaştı. Zanlıların ses çıkarmaması üzerine vatandaşlardan yardım isteyen Tıkızoğlu, durumu polise bildirdi. Polis ekipleri ise olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir günlük yevmiyesini dolandırıcılara kaptıran Tıkızoğlu, “Yanıma biri geldi. Ben kermesten geliyorum, bizden sana zarar gelmez diyerek yanıma oturdu. Bir süre muhabbet ettik. Bozuk para olduğu zaman kendilerine vermemi istedi. Bozuk paraları verdim. Sessizce uzaklaştığını fark etmedim. 60 liram gitti. Ben her gün burada simit satıyorum. Gözüm görmediği için davacı olamadım” dedi.

Simitçinin eşi Asuman Tıkızoğlu, “Eşim beni arayınca hemen geldim. Ben gelene kadar her şey bitmiş. Kamera varmış ama burayı görmüyormuş. 14 senedir hep buradayız. Başımıza daha önce böyle bir şey gelmedi” şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR