Bursa'da yakalanan katil zanlısına olağanüstü koruma
Üsküdar'da öldürülen Suriyeli anne ve kızın katil zanlısı olduğu iddiasıyla Bursa'da gözaltına alınan akrabası, büyük bir gizlilik içerisinde İstanbul'a gönderildi. Zanlının komşuları ise, "5 aydır Bursa'da kiraladığı evde ailesiyle yaşıyordu. Çok kibardı. Ama deli gibi para harcıyordu" dediler.
BURSA , 30 Eylül 2017 Cumartesi, 17:11
Bursa'da yakalanan katil zanlısına olağanüstü koruma

Suriye'nin muhalif aktivisti Orouba B. ile 22 yaşındaki gazeteci kızı Halla B.'nin katil zanlısı olduğu öne sürülen Ahmet B. İstanbul ve Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu dedektiflerinin sabaha karşı yaptığı operasyonla Bursa'da yakalandı.

Bölgedeki güvenlik kameralarından şüpheliyi belirleyen polis, şahsın Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi'nde bir ev kiraladığını belirleyerek operasyon düzenledi. Gözaltına alındıktan sonra Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Ahmet B. büyük bir gizlilik ve geniş güvenlik tedbirleri altında arka kapıdan çıkartılarak İstanbul'a götürüldü.

Zanlının komşuları, "5 aydır ailesiyle burada yaşıyordu. Çok kibar birisiydi. Herkese kibar davranırdı. Ancak deli gibi para harcıyordu" dediler. Öldürülen Oruba Barakat Suriye'de işkencelere maruz kalan rejim muhaliflerinin belgesellerini çekmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR