Bursa'daki FETÖ davasında flaş gelişme
Cumhuriyet Savcısı İ.K, FETÖ/PDY kapsamında yargılanan eski Bursa Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı İ. P''nin duruşmasına şahit olarak katıldı.
BURSA , 30 Ocak 2018 Salı, 14:29
Bursa'daki FETÖ davasında flaş gelişme

Cumhuriyet Savcısı İ.K, FETÖ/PDY kapsamında yargılanan eski Bursa Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı İ.P'in duruşmasına şahit olarak katıldı.

FETÖ/PDY kapsamında eski Bursa Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı İ.P'in yargılamasına devam edildi. Soruşturmayı yürüten dönemin terör savcısı İ.K, son duruşmaya şahit sıfatıyla katıldı. Savcı İ.K., Pin 2014 yılına kadar FETÖ ile işbirliği içerisinde çalıştığını, örgüt adına Bursa Adliyesi'ndeki himmet işlerine baktığını, 2014 yılından sonra ise örgütten ayrıldığını belirtti.
Mahkeme başkanı, İ.K.'ya daha önceki ifadesini hatırlatarak, "Söz konusu iddialara bizzat şahit mi oldun, yoksa birinden mi duydun?" diye sordu. İ.K , iddiaları adliyede aynı dönem görev yapan bir başka savcıdan duyduğunu ifade etti.

Mahkeme başkanı, İ.K'ya, şehirdeki bir otelde düzenlenen yargı toplantısını ve o toplantıya İ.P'in katılıp katılmadığını da sordu. Toplantıyı kendisinin düzenlediğini belirten İ.K, "Adli yargı toplantısı düzenlendi. O toplantıyı ben tertip ettim. 600 kişi katıldı. Kimlerin katıldığını hatırlamıyorum" şeklinde cevap verdi.

"Yurttaki çocuklara yardım etmek için para topladım"
İ.K'ın ifadelerinin ardından söz hakkı alan İ.P iddialara cevap verdi. İ.P, adının FETÖ/PDY terör örgütü ile anılmasının kendisini son derece rahatsız ettiğini dile getirerek, "Ben kesinlikle bu yapının karşısındayım, öyle olduğu halde bu yapıyla anılmaktan esef duyuyorum. Ben 2014 yılından sonra yapıdan ayrıldım. Evet bir dönem para topladım, ama 4 sene yurtta kaldım ve topladığım paraları da yurtta kalan çocuklar için harcadım" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR