Bursa'daki yıkımda ortalık karıştı...3 kişi gözaltında
Bursa’nın İnegöl ilçesinde kaçak yapıların yıkımı sırasında arbede yaşandı. 2 jandarmanın yaralandığı arbedede 3 kişi gözaltına alındı.
BURSA , 25 Haziran 2014 Çarşamba, 16:31
Bursa'daki yıkımda ortalık karıştı...3 kişi gözaltında

İnegöl Belediyesi Fen İşleri yıkım ekipleri, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle dün Ortaköy Mahallesi girişinde bulunan 5 binayı yıktı. Mahalle girişinde tek katlı inşaat halindeki bina iş makineleri tarafından yıkıldı. Diğer binanın yıkımında ise olay çıktı.

\"\"

3 katlı inşaat halindeki kaçak yapının yıkımına başlandığı sırada, ev sahibi Selahattin Ç.’nin oğlu Yaşin Ç., binanın çatısına çıkarak yıkıma engel olmaya çalıştı. İkna edilemeyen genç çatıdan indirilmeyince yıkıma devam edildi. Çatıdaki gence rağmen yıkım devam ederken, ev sahibi Selahattin Ç.'nin üzerindeki ruhsatsız silahla belediye ve jandarma ekiplerini yıkımı durdurmaları konusunda tehdit ettiği ileri sürüldü. O sırada ev sahibinin ailesi ve yakınları yıkım ekiplerinin üzerine yürüdü. Arbedeyi önlemek için jandarma ekipleri büyük çaba harcadı.

\"\"

Yaklaşık yarım saat süren arbedede Selahattin Ç. ile Cesi Ç. ve Kenan Ç. gözaltına alındı. Arbedede 2 rütbeli jandarma hafif yaralandı. Belediye ekiplerine tepki gösteren iki ev sahibi ve yakınları zor sakinleştirildi.

5 SAAT ARA VERİLDİ

İkinci evin yıkımı sırasında bina sahibi evin çatısının zarar görmemesi için izin istedi. Çelik konstrüksiyon çatının indirilmesi için ekipler yıkıma 5 saat ara verdi.


 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR