Bursa'dan Necdet Özel'e suç duyurusu...
Gemlik’te bir araya gelen ve Lice’de yaşananlardan rahatsız olduğunu belirten vatandaşlar, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel hakkında suç duyurusunda bulundu.
BURSA , 16 Haziran 2014 Pazartesi, 14:04
Bursa'dan Necdet Özel'e suç duyurusu...

Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığına gönderilmek üzere, Gemlik Adliyesi’ne ayrı ayrı dilekçe veren 8 kişi, ‘görevi ihmal ve görevi kötüye kullanma’ suçlarına yer veren şikayetçiler, hukuki dayanak olarak da, 5237 S.K. maddesi ve ilgili mevzuatı gösterdiler. Dilekçenin detayında şunlara yer verildi:
"Diyarbakır ili, Lice ilçesinde meydana gelen ve kamuoyuna 'bayrak indirme eylemi' basında da birçok defa yer alan olayla alakalı olarak, bayrağın indirilmesine göz yumanlar hakkında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak suç duyurusunda bulunuyorum".

Dilekçenin sonuç bölümünde ise şöyle denildi:
"Görevi bayrağı korumak olan, Türk Silahlı Kuvvetleri, başta Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel olmak üzere, silsile ile meydana gelen olayda sorumluluğu bulunan, ancak görevini ihmal eden tüm komutan ve ekserlerin tespit edilecek cezalandırılmaları için, kamu davası açılmasına karar verilmesini, saygılarımla arz ederim."
Şikayetçilerin sayısının ise 30'a ulaşabileceği kaydedildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR