Bursa'dan Suriyelilere 10 TIR'lık yardım
Bursa İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneğince Suriyeliler için 10 TIR yardım malzemesi gönderildi.
BURSA , 05 Aralık 2017 Salı, 16:48
Bursa'dan Suriyelilere 10 TIR'lık yardım

TIR'lar yola çıkmadan önce Doğanbey Otoparkı'nda düzenlenen törende konuşan Dernek Başkanı Hüseyin Kaptan, mazlumların yanında olmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Bursa'dan Suriye'ye gönderilen yardım TIR'ı sayısının 571 olduğunu belirten Kaptan, şunları kaydetti:

"Buradan çok sayıda TIR gönderdik ama maalesef 7 yıldır orada savaş bitmedi. Son günlerde baktığımızda her yerde zulüm var. Türkiye'nin bu yardımlarını engelleme adına birilerinin gayret ettiklerini görüyoruz. Ne kadar uğraşsalar da bu topluluk sonuna kadar mazlumun yanında durmaya gayret gösterecek. Yeter ki biz birbirimize düşmeyelim, kalplerimize fitne tohumları ekmeyelim. Kış dönemi başladı, Suriye'de sıkıntılar devam ediyor. Yardımların içinde bir TIR da soba var. Oradaki mazlumlara her konuda destek vermeye çalışıyoruz. Yardım yapanlardan Allah razı olsun."

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, İHH yetkililerini yaptığı hayırlı işlerden dolayı tebrik etti.

Türkiye'nin zulüm gören mazlumların yanında olduğunu vurgulayan Karadağ, "Bu millet gani gönüllüdür. Bir gün hak galip gelecek, ümmet bir olacak ve akan Müslüman kanı duracak. Rabbim birliğimizi daim eylesin." dedi.

Yardım tırları, okunan dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR