Bursa için 'kuvvetli' uyarı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Marmara'da 1 ila 3 derece azalacağı, iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Bursa'da bugün saatlerinden sonra yağışın etkili olması bekleniyor.
BURSA , 14 Temmuz 2019 Pazar, 11:19
Bursa için 'kuvvetli' uyarı!

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Nevşehir, Kayseri, Isparta ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Çanakkale, Bursa, Yalova, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, İzmir, Manisa, Düzce, Zonguldak, Kastamonu kıyıları ile Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

BURSA'DA ÖĞLEDEN SONRA YAĞIŞ VAR!

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, özellikle 12.00'dan sonra Bursa'da etkisini göstermesi beklenen gökgürültülü sağanak yağış, gece saatlerine kadar sürecek. Yağış yarın da Bursa'da etkisini göstermeye devam edecek.

Bursa'da hava sıcaklığı bugün sabah saatlerinde 26 derece olarak ölçülürken, yağışın etkisiyle sıcaklık düşüşe geçecek. Saat 15.00 - 21.00 arasında Bursa'da hava sıcaklığı 20 dereceye kadar geriliyor.

BURSA'DA SAATLİK TAHMİN

BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

YURTTA HAVA DURUMU

Ankara: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
İstanbul: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Adana: Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
Bursa: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Antalya: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 32
Samsun: Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök sağanak yağışlı 26
Erzurum: Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR