Bursa'nın o ilçesi sel sularına maruz kaldı
İznik'in bazı kırsal mahalleleri sel sularına maruz kaldı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, sele maruz kalan bölgelerde incelemelerde bulunarak, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.
BURSA , 29 Temmuz 2018 Pazar, 12:46
Bursa'nın o ilçesi sel sularına maruz kaldı

İznik'in Ömerli ve İnikli kırsal mahallelerinde şiddetli rüzgarla ardından bastıran yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Ömerli Mahallesi girişinde bulunan 1 metre kalınlığında ve 2 metre yüksekliğindeki taş istinat duvarı yıkılırken yol bir süre trafiğe kapandı. Ayrıca duvardan kopup tarlalara yuvarlanan taşlar ağaçlara zarar verdi. Bunun yanı sıra selin taşıdığı taş ve toprak, yol kenarlarında ve evlerin önlerinde yüksek yığınlar oluşturdu. İnikli Mahallesi'nde ise şiddetli rüzgar ve yağışa daha fazla dayanamayan boş bir ahşap bina yıkıldı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, beraberindeki Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu ve Belediye Meclis Üyesi Necmettin Çömez ile birlikte Ömerli ve İnikli mahallelerinde incelemelerde bulundu. İncelemelerde Başkan Sargın'a, Ömerli Mahallesi Muhtarı Hasan Aydemir ve İnikli Mahallesi Muhtarı Halil İbrahim Şahin de eşlik etti. Başkan Osman Sargın, "Ömerli ve İnikli mahallelerimizi ziyaret ederek, muhtarlarımızla bir araya geldik. Geçtiğimiz gün yağan yağmurla birlikte gelen sel bu mahallelerimizde maddi hasara yol açtı. Ömerli Mahallemizde yıkılan istinat duvarı bir süre yolun trafiğe kapanmasına neden olurken, duvardan kopan taşlar vatandaşlarımızın tarlasına yuvarlandı. İnikli Mahallemizde bir ahşap bina yağmur ve fırtınaya dayanamayarak çökmüş vaziyette. Ayrıca sel ile birlikte gelen topraklar yollarda birikintilere neden olmuş durumda. Bizler de yerinde inceleyerek hızlıca temizlik çalışmalarına başladık. Şükürler olsun ki ekili alanlarda zarar yok, vatandaşlarımızın ürünlerinde herhangi bir maddi kayıp yok" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR