Bursa trafiğine helikopterli denetim!
Bursa Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 30 Ağustos ve Kurban Bayramı'nı da içine alan 10 günlük tatilin son gününde trafikte oluşan dönüş yoğunluğunu helikopterle denetledi.
BURSA , 04 Eylül 2017 Pazartesi, 15:13
Bursa trafiğine helikopterli denetim!

İçişleri Bakanlığı himayesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde ortaklaşa düzenlenen çalışmalar kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, bayram sonrası Bursa'da 9'u sabit olmak üzere birçok noktada 20 ekiple hareketli olarak ortaklaşa trafik uygulamaları gerçekleştiriyor.

Kurban Bayramı dönüşü meydana gelebilecek kazaların önüne geçebilmek için İl Jandarma Komutanlığı Trafik Denetleme Şube Müdürü Yarbay Tezcan Aydemir, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Şükrü Solak ve beraberindeki ekipler, jandarmaya ait bir helikopterle havadan denetim yaptı.

Özellikle trafik yoğunluğu olan Bursa'yı İstanbul, İzmir ile Eskişehir ve Ankara'ya bağlayan karayollarını denetleyen ekipler, kural ihlali yapan sürücüleri yer ekiplerine bildirdi. Helikopterden gelen bilgiler üzerine kural ihlalinde bulunan araçları durduran yer ekipleri, sürücülere işlem yaptı.

Yarbay Aydemir, yaptığı açıklamada, tatilin son gününde vatandaşların güvenli bir şekilde evlerine ulaşabilmeleri için denetimlerini titizlikle yürüttüklerini belirterek, "Vatandaşlarımızın dönüşlerinde trafik emniyetlerini ve güvenli seyahat etmelerini sağlamak için emniyet müdürlüğü ekipleri ile beraber gerekli tedbirlerimizi aldık. Bu tedbirleri yerinde görebilmek için helikopterle havadan bu ekiplerimizin kontrolünü yaptık. Yoğunlaşan trafik bölgelerini tespit ederek trafik ekiplerimizi o bölgelere müdahale için görevlendirdik" diye konuştu.

Solak ise trafik akışını havadan ve karadan kontrol ettiklerini ifade ederek, "Hem güzergahtaki yoğunluğu hem de ekiplerimizin durumunu kontrol ettik. Bayram dönüşü başladı. Tüm sürücülerimize 'frene değil kurala güven' sloganımızı tekrarlıyoruz. Kendilerine hayırlı yolculuklar diliyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR