Bursa Valiliği'nden flaş açıklama! Mesai saatleri değişti
Bursa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama ile, yeni kimlik kartlarına yapılan başvurularda yoğunluk yaşanması nedeniyle mesai saatlerinin değiştiği açıklandı.
BURSA , 13 Şubat 2017 Pazartesi, 13:06
Bursa Valiliği'nden flaş açıklama! Mesai saatleri değişti

2017 yılı itirabireyle Bursa'da da dağıtılmaya başlanan yeni kimlik kartları nedeniyle nüfus müdürlüklerinde yoğunluk yaşanıyor. Daha gün doğmadan nüfus müdürlükleri önünde sıraya giren vatandaşlar, yeni kimlik kartı başvurusu için saatlerce sıra bekliyor.

Son günlerde yaşanan bu yoğunluk üzerine Bursa Valiliği'nden bir açıklama geldi.

Yeni kimlik kartı müracaatları sebebiyle yoğunluk yaşanan nüfus müdürlükleri hafta sonları da hizmet verecek. Hafta içi mesaisi ise saat 19.00'a kadar uzatıldı.

İşte Bursa Valiliği'nin resmi internet sitesinden yapılan o açıklama;

"Yeni kimlik kartlarına ilişkin başvurular, ülke genelinde ve ilimizde 02.01.2017 itibariyle başlamıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından kimlik kartı başvurularındaki yoğunluğun azaltılması ve nüfus cüzdanını değiştirmek zorunda olanların, yeni kimlik kartı başvurularının hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla, İlçe Nüfus Müdürlüklerimizin mesai saatleri yeniden düzenlenmiş olup; yoğunluklar azalıncaya kadar mesai saatleri hafta içi saat:19.00'a kadar uzatılmış, başvuruların Cumartesi ve Pazar günleri de saat: 09.00-17.00 saatleri arasında alınmaya devam edilmesi kararlaştırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR