Bursalı firmalardan ABD çıkarması
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Bursalı firmalar dünyanın önemli fuar organizasyonlarını incelemeyi sürdürüyor. Makine sektöründe faaliyet gösteren firmaların yer aldığı yaklaşık 70 kişilik iş dünyası heyeti Amerika'nın Atlanta kentinde düzenlenen Fabtech 2018 Makine ve Metal İşleme Fuarı'nda sektörlerinin son teknoloji ürünlerini inceleme fırsatı buldu.
BURSA , 10 Kasım 2018 Cumartesi, 14:53
Bursalı firmalardan ABD çıkarması

BTSO üyeleri Küresel Fuar Acentesi ve Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projeleri (Ur-Ge) ile firmalarının dış ticaret hacmini güçlendirecek adımlar atmayı sürdürüyor. Uzay Havacılık ve Savunma Ur-Ge'si ve Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında yaklaşık 70 kişilik heyet ABD'nin Atlanta şehrinde düzenlenen Fabtech 2018 Metal ve Makine İşleme Fuarı'nda incelemelerde bulundu. Sektörün en önemli oyuncularının yer aldığı fuarı ziyaret eden BTSO üyeleri yeni teknolojileri de yakından inceleme imkanı yakaladı.

FİRMALARIMIZ YENİ İŞ BAĞLANTILARININ TEMELLERİNİ ATTI

BTSO Makine Konseyi ve 35. Komite Başkanı Cem Bozdağ, makine sektörünün her geçen yıl artan bir performansa sahip olduğunu söyledi. Atlanta'da düzenlenen Fabtech Fuarı'nın firmalar için önemli bir buluşma noktası olduğunu dile getiren Bozdağ, "Fuarda sektörümüzün farklı kollarını ilgilendiren yüzlerce makineyi inceleme fırsatı bulduk. Toplamda 1.600'ü aşkın uluslararası firmanın stant açtığı etkinlik sayesinde firmalarımız hem uluslararası rekabetin geldiği son durumu gözlemleme fırsatı buldu hem de yeni iş bağlantılarının temellerini attı" diye konuştu.

FUARLAR BÜYÜK BİR ÖNEME SAHİP

Küresel Fuar Acentesi ve Ur-Ge projelerinin firmaların dünyaya açılması adına yürütülen önemli çalışmalar olduğunun altını çizen Bozdağ, "Her iki proje ile 6 bini aşkın BTSO üyesi 160'tan fazla yurt dışı organizasyonuna katılım sağladı. İşletmenizin dış ticaretin artırmak ve sürdürülebilir bir şekilde büyümesini sağlamak istiyorsanız dünyadaki gelişmelere yabancı kalamazsınız. Hem BTSO üyeleri arasındaki sinerjinin artırılması hem de yabancı rakiplerimizin gelmiş olduğu durumu yakından gözlemlemek adına fuarların büyük bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum" dedi.

KENTİMİZİN LİDER ROLÜNÜ GÜÇLENDİRMELİYİZ

Endüstri 4.0 uygulamalarının artık dünyada yaygın bir şekilde kullanıldığının da altını çizen Bozdağ konuşmasını şöyle sürdürdü: "Makine sektörümüz Endüstri 4.0'ın en yoğun olarak kullanıldığı sektör konumunda. Endüstri 4.0'ın hangi noktaya ulaştığını bu fuarda bir kez daha gözlemleme fırsatı bulduk. Türkiye'nin ikinci büyük ihracatçısı konumundaki kentimizin lider rolünü güçlendirmek için bu alandaki adımlarımızı hızlandırmalıyız. Bu anlamda gerek Makine Konseyimizin çalışmaları gerekse de Küresel Fuar Acentesi ve Ur-Ge projeleri ile sanayimizdeki yüksek teknolojinin oranını artıracağına inanıyorum. Firmalarımızın ufkunu açan ve sektörlerimizi geleceğe hazırlayan çalışmalara imza atan BTSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İbrahim Burkay'a ve Yönetim Kurulu Üyelerine şükranlarımı sunuyorum."

BTSO üyeleri ABD ziyareti kapsamında ayrıca Kennedy Uzay Üssü ve Embry Riddle Aeronautical Üniversitesi'ni de inceleyerek yetkililer ile görüşme gerçekleştirecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR