Bursalı işadamlarından spora destek
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (DOSABSİAD) birlikte düzenlediği ve bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilen "Umuda Spor Huzura Skor" projesinin açılışı yapıldı.
BURSA'DA SPOR , 30 Eylül 2017 Cumartesi, 17:13
Bursalı işadamlarından spora destek

AMAÇ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ

DOSAB Sosyal Tesisleri'ndeki açılış törenine Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör, DOSABSİAD Başkanı İbrahim Öztürk, DOSAB Yönetim Kurulu Üyesi Osman Sönmez, TFF Amatör Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Vardar, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kılıç ve Bursa Büyükşehir Belediyespor 2. Başkanı İlhan Satık'ın yanı sıra emniyet, üniversite ve diğer ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sanayiciler katıldı. Programın açılışında konuşan DOSABSİAD Başkanı İbrahim Öztürk, projenin amacının çocukların bedensel, ruhsal ve sosyal yönden kendilerini geliştirmesi, milli ve manevi değerleri yükselmiş birer birey olarak yetişmesi olduğunu söyledi. İbrahim Öztürk, ayrıca geçmiş dönemlerde bu programda eğitim alan beş çocuğun lisanslı bir sporcu olduğuna vurgu yaptı.

Sönmez Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Osman Sönmez, proje kapsamında eğitim alacak çocuklara Bursaspor kombinesi armağan ettiklerini açıkladı.

BİRÇOK PROJENİN ÖNCÜSÜYÜZ

Açılış törenine katılan Sönmez Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Osman Sönmez, DOSAB'ın eğitim sağlık ve spor alanında bir- çok önemli projenin öncüsü olduğunu bildirdi. Osman Sönmez, "DOSAB olarak bizler, sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde eğitim, sağlık ve spor alanında çeşitli projeler yürütmekteyiz. DOSAB-DOSABSİAD olarak spor alanında en önem verdiğimiz proje Valiliğimiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürüttüğümüz Umuda Spor Huzura Skor projemizdir. Bu proje 2009 yılında DOSAB Başkanımız Ertuğrul Kaplan ile beraber yönetimde yer aldığım dönemde başlatılmıştır. O günden beri bu beş kurumun işbirliği ile yürütülmekte olan bu sosyal sorumluluk projesi, beklediğimiz toplumsal faydayı her geçen gün artırarak devam ettirmektedir" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR