Bursalı sporcudan gururlandıran başarı
BM Boks sporcusu Emir Büyükdağ, Kahramanmaraş'ta düzenlenen 'Yıldız Erkekler Boks Şampiyonasında 80 kiloda Türkiye şampiyonu oldu.
BURSA'DA SPOR , 25 Temmuz 2018 Çarşamba, 15:48
Bursalı sporcudan gururlandıran başarı

17-22 Temmuz tarihlerinde Osman Sayın Spor Salonu'nda gerçekleşen müsabakalarda, BM Boks sporcusu Emir Büyükdağ, karşılaştığı 5 rakibini de birinci rauntta mağlup etti. 80 kiloda mücadele eden genç sporcu, kendi sıkletinde Türkiye şampiyonu oldu. Ödül töreninde büyük mutluluk yaşayan Büyükdağ, sevincini antrenörleriyle paylaştı.

Bu şampiyonlukla birlikte sporcunun toplamda 6 Türkiye şampiyonluğu ve bir Avrupa ikinciliği olduğunu söyleyen BM Boks Kulübü Başkanı Kazım Aydın, Emir Büyükdağ'ın gelecekte Avrupa, dünya şampiyonaları ve olimpiyatlarda başarılar getirecek istikbal vadeden bir sporcu olduğunu belirtti. BM Boks kulübünün bir yıldır faaliyet gösterdiğini de sözlerine ekleyen Kazım Aydın, kulübün donanımlı antrenörler nezaretinde yeni şampiyonlar çıkarmak adına çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti. Kulüp As Başkanı Tarık Dartar da kulüp hedeflerinin olimpiyatlara sporcular göndermek ve ülkemize altın madalyalar kazandırmak olduğunu kaydetti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR