Bursaspor'a Avrupa yolu açıldı
UEFA Tahkim Kurulu, 2 kulübü 1 yıl Avrupa kupalarından men ettiğini açıkladı. Bunun üzerine Bursaspor’a 5 yıl üst üste Avrupa’ya gitme şansı doğdu.
BURSASPOR , 07 Haziran 2014 Cumartesi, 08:45
Bursaspor'a Avrupa yolu açıldı

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Tahkim Kurulu, Eskişehirspor ve Sivasspor'u önümüzdeki sezon Avrupa Kupaları'na katılmaktan men etti. UEFA, iki kulüp hakkında 2011 yılındaki şike davası kapsamında, 21 Mayıs'ta soruşturma başlatmıştı. Eskişehir ve Sivas, hafta başında İsviçre'nin Nyon kentinde sözlü savunmalarını yaptı. UEFA Tahkim Kurulu, iki kulüp hakkındaki kararını verdi ve hem Eskişehirspor hem de Sivasspor'u kupalara katılmaktan birer yıl men etti. Kulüplerin 10 gün içerisinde Spor Tahkim Mahkemesi CAS'a başvurma hakları bulunuyor.

5. KEZ ART ARDA

Eskişehirspor, Türkiye Kupası ikincisi olarak, Sivasspor da Süper Lig'i 5. sırada bitirerek UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı elde etmişti. İki takım cezalarını 2014-2015 sezonunda çekecek. UEFA’nın TFF'ye Avrupa Ligi için yeni iki takım bildirmesi talebinde bulunması bekleniyor. Kasımpaşa, ligi 6. sırada bitirmesine rağmen UEFA kulüp lisansı alamadığı için Avrupa kupalarına gidemiyor. Bu sebeple 7. Karabükspor ve 8. Bursaspor'un Avrupa’ya katılma hakkı bulunuyor. Yeşil Beyazlılar, CAS’tan aksi bir sonuç çıkmaması durumunda 5.kez art arda Avrupa Kupaları’na katılacak. 

Batgün istifa etti

Bursaspor’un Scouting Direktörü Tarkan Batgün istifa etti. Recep Bölükbaşı’nın başkan seçilmesinin ardından Erkan Körüstan döneminde göreve getirilen danışmanlar Alpay Şar, Ayhan Barışıcı, teknik direktör İrfan Buz ve Sportif Direktör Barış Güçlü’den sonra Batgün istifa eden 5.isim oldu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR