Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı Avrupa Kupası kurasını değerlendirdi
Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda iki kardeş ülkenin takımlarından birisi ile oynayacaklarını, Bursaspor’un her zaman rakiplerine saygıyla yaklaşan bir kulüp olduğunu söyledi.
BURSASPOR , 23 Haziran 2014 Pazartesi, 18:13
Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı Avrupa Kupası kurasını değerlendirdi

Bursaspor TV’ye açıklama yapan Bölükbaşı, "Öncelikle kura Bursa’mıza ülkemize hayırlı olsun. Bursaspor’un olması gereken yer Avrupa Kupaları. Bazen sıralama değil şansınızın da olması gerekiyormuş. İnşallah iyi olacak. İki takım da yabancı ülkelerden değil. Biri Makedonya, diğeri Gürcistan. Her ikisi de kardeşimiz. Sonuçta ikisinden birisi gelecek. Hangisi gelirse gelsin, rakiplerimize saygı göstereceğiz. Futbol çok enteresan bir oyun. Bursaspor’da çok ciddi bir şekilde hazırlanacak ve görevini yerine getirecektir. Bursaspor, Bursa’nın ve Türkiye’nin markası. Bursaspor son dönemde Avrupa’ya alışkın. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde oynadık. Bu sene de şans yüzümüze güldü. Ama bu daha kesin değil. Çünkü Eskişehirspor ve Sivasspor’un CAS’a başvuruları var. CAS’ın kararı sonrasında bizim durumumuz netleşecek. Gidecekmişiz gibi bakıyoruz ama daha kesin değil” dedi.

"BURSASPOR'DA TRANSFER BİTMEZ

Bölükbaşı, yeni sezon hazırlıklarının devam ettiğini ve takımın 30 Haziran’da top başı yapacağını belirtti. Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bursaspor çok büyük bir takım. Bursaspor’da transfer bitmez. Türkiye’nin en iyi hocalarından birisi şu anda bizim başımızda. Hocamızın istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen sezon iyi bir kadromuz vardı. Alt yapıdan gelen futbolcularımız var. 30 Haziran’da toplanacaklar. Bir hafta kadar Bursa’da çalıştıktan sonra Kartepe’ye kampa gidilecek. 10 gün çalışıldıktan sonra Avrupa’daki ilk maçımız Bursa’da olacak. Rüşdünü ispat etmiş bir camiayız. Taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Hiç bölünmeden ayrışmadan desteklemeleriyle turları da atlar, gruplara da kalırız. Ligde ve Türkiye Kupası’nda da başarılı oluruz. Biz istiyoruz. Taraftarlarımız da istiyor. O zaman hep beraber taşın altına elimizi koyup birleşeceğiz. Geçtiğimiz sezon sıkıntılar yaşadık. Bu sezon yaşamayalım. Heyecan tekrar olsun istiyoruz. Ceza almayalım. Takımımızı, futbolcularımızı destekleyelim. Yöneticilerimize, başkanımıza sahip çıkalım. Bundan sonra başarı gelir.” 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR