Bursaspor bugün 53 yaşında…
Bursaspor bugün 53 yaşında… 1 Haziran 1963 yılında Akınspor, Acar İdman Yurdu, Demirçelikspor, İstiklalspor ve Pınarspor takımlarının birleşmesiyle kurulan Yeşil Beyazlı kulüp, 53 yılda birçok başarıyı da beraberinde getirdi.
BURSASPOR , 01 Haziran 2016 Çarşamba, 07:40
Bursaspor bugün 53 yaşında…
Özellikle 2009-2010 yılında yaşanan Süper Lig şampiyonluğu bunların başında geliyor. Efsane isimleri kadrosunda bulunduran, taraftarıyla Türkiye’nin gururu olan Bursaspor Kulübü her ne kadar bugünlerde maddi sıkıntılarla boğuşsa da yeni sezonda Ali Ay başkanlığında başarılarına yenilerini eklemeye çalışacak.

KULÜPTEN KUTLAMA MESAJI

Bursaspor Kulübü, kuruluşunun 53. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, kulübün 53 yıl önce 1 Haziran 1963 tarihinde 5 kulübün birleşmesi ile spor tarihindeki yerini aldığı belirtildi.

işte o açıklama:

"Kuruluşumuzun 53. yılı kutlu olsun" başlığıyla yer alan açıklamada, "Kulübümüze kuruluşundan bugüne kadar hizmet veren tüm başkanlarımıza, yöneticilerimize, teknik adamlarımıza, sporcularımıza ve yeşil-beyazlı renklere gönülden bağlı taraftarımıza, basınımıza, reklam ve sponsorlukları ile destek veren firma ve kuruluşlara şükranlarımızı sunuyor, aramızdan ayrılmış olan bütün değerlerimizi özlem ve rahmetle anıyoruz." ifadelerine yer verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR