Bursaspor'da flaş istifa!
Bursaspor'un Scout Departmanı Sorumlusu Özhan Pulat istifa etti.
BURSASPOR , 07 Eylül 2017 Perşembe, 13:35
Bursaspor'da flaş istifa!

Bursaspor Scout Depratmanı Sorumlusu Özhan Pulat, istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifa kararını duyurdu.

Pulat'ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Bir yıldır büyük bir azim ve özveri ile çalıştığım "Bursaspor Scout Departmanı'ndan bugün itibariyle kendi rızam ile ayrılmış bulunmaktayım. Bu dolu dolu geçen bir yıllık süreçte doğru isimleri kulübe kazandırmak ve doğru işler yapmak adına hiçbir polemiğin içinde bulunmadan var gücümüzle çalışıp onlarca oyuncu belirledik ve hepsini yönetim kurulu ve teknik direktörlerimizle sunarak kendisinin de onayıyla kulübümüze kazandırdık. Daha önceden vermiş olduğum bu istifa kararını transfer döneminde kaçmamak adıma üzerime düşen sorumlulukları yerine getirdikten sonra yönetime sunmuş bulunmaktayım. Bu arada hakkımda ortaya atılan iftira ve sahte yazışmalar içinde hukuki süreç tarafımdan başlatılmıştır. Bundan sonrası için takımım Bursasporuma başarılar diliyorum. Saygılarımla."

BAŞKAN AY'DAN AÇIKLAMA...

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Scouting Direktörü olarak görev yapan Özhan Pulat'ın görevinden ayrılması ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Daha önceki dönemlerde de teknik ekip içinde Bursaspor'a hizmetleri geçmiş, şampiyonluk sezonunda da görev yapan Özhan Pulat'ın son dönemde Scouting Projesi'nin hayata geçirilmesinde önemli bir rol oynadığını belirten Başkan Ali Ay şunları söyledi:

"Özhan Pulat yaklaşık bir yıl boyunca, 10 kişilik ekiple, Türkiye'de ve dünyada çok sayıda oyuncu ve maç izlendi. Scouting Departmanında devasa arşiv oluşturuldu. Başta Avrupa olmak üzere, futbol ülkelerinin bir çoğuna, maç izlemeye gidilirken, kimi zaman aylarca evlerinden uzak kaldılar. Ben başta Özhan Pulat olmak üzere bütün ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

Özellikle bu dönemde William Ekong, Mikel Agu, Barış Yardımcı ve Emmanuel Badu'nun takıma kazandırılmasında Özhan Pulat'ın başında olduğu Scouiting'in büyük emeği vardır. Özhan Pulat Bursa'da yetişen bir değerdir ve gelecekte yine Bursaspor'un kapıları ona açıktır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR