Bursaspor'da Vekiloğlu dönemi başladı
Bursaspor Basketbol Takımı'nın yeni Başantrenörü Arda Vekiloğlu böyle bir camiaya geldiği için çok istekli olduğunu belirtirken amatör şubelerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Sezer Sezgin ise hedeflerinde bir sapma olmadığını ve Süper Lig için bir kadro kuracaklarını belirtti.
BURSA'DA SPOR , 09 Ağustos 2018 Perşembe, 07:51
Bursaspor'da Vekiloğlu dönemi başladı

HABER I Samet ZİNCİROĞULLARI I

"FİKİR HEYECAN VERDİ"

Bursaspor Basketbol Takımı'nın Şemsettin Baş'tan boşalan başantrenörlük koltuğuna geçtiğimiz yıl Türkiye Basketbol Ligi'nde Antalyaspor'u çalıştıran Arda Vekiloğlu getirildi. Dün İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde düzenlenen törenle kendisi 1+1 yıllığına Yeşil Beyazlılar'a bağlayan sözleşmeye imza atan Vekiloğlu, hedefleri olan bir camiaya geldiğini söyledi. Bursaspor'un yeni koçu, "Bursaspor camiasının içinde yer alma fikri bile çok heyecan verici bir duygu. Hedefe ulaşan bir takım yakalamak istiyoruz. Bu seneki basketbol piyasası hepimizin malumu. Kapanan kulüpler var. Yabancı oyuncularla alakalı ve bütçemizin elverdiği yerli transferler konusunda görüşmeler devam ediyor. Onlar kesinleşince en kısa zamanda duyurmayı arzu ediyoruz" dedi.

"HEDEFLERİMİZ ÖRTÜŞTÜ"

Törende yer alan Bursaspor'un amatör şubelerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Sezer Sezgin ise, "Arda Hocama hayırlı olsun diliyorum. Geçtiğimiz yıl Süper Lig'in kıyısından döndük ama vazgeçmedik. Geçtiğimiz bütçemizi biraz aştık. Bu yıl daha düzenli gideceğiz. Bursaspor'da basketbolun hedefsiz kalması gibi bir durum asla söz konusu değil. Hedefimiz Süper Lig Arda hoca da uzun yıllardır Türk basketboluna hizmet vermiş bir isim. Kendisiyle yaptığımız görüşmeler neticesinde hedeflerimiz örtüştü. Ben Başkanımız Ali Ay'a da basketbol şubemize vermiş olduğu desteklerden dolayı ve har zaman yanımızda olduğu için çok teşekkür ediyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR