Bursasporlu golcü neden Azerbaycan'ı seçti?
Bursaspor’un golcü futbolcusu Deniz Yılmaz, Azerbaycan milli takımını seçti. Yılmaz, “9 yıl bekledim. Hayalimdi Ay Yıldızlı formayı giyebilmek. Ama son olarak EURO 2016’ya da çağrılmayınca ümidimi kestim. Çok kırıldım” dedi.
BURSASPOR , 22 Ağustos 2016 Pazartesi, 07:19
Bursasporlu golcü neden Azerbaycan'ı seçti?
HEP O GÜNÜ BEKLEDİM...

Bursaspor’un gurbetçi futbolcusu Deniz Yılmaz, Azerbaycan Milli Takımı forması giymesi için kendisine yapılan teklifi kabul etti. Deniz Yılmaz, Azerbaycan’dan gelen teklifi çok düşündüğünü ve bu çerçevede bir karar verdiğini anlattı. Azerbaycanlı yetkililerin kendisine söz konusu teklifi 3 yıl önce getirdiklerini hatırlatan golcü futbolcu, “Hep, A Milli Takım formasını giyeceğim günü bekledim ancak bu bir türlü gerçekleşmedi. Son olarak 2016 Avrupa Şampiyonası için de kadroya çağrılmayınca Azerbaycan Milli Takımı’nın davetini kabul ettim” dedi. 

BUNLAR BENİ ÇOK ÜZDÜ

“Bir milli takım forması altında kendimi göstermek istiyordum. Bunu da Azerbaycan Milli Takımı ile gerçekleştireceğim” diyen Deniz Yılmaz, Azerbaycanlı yetkililere imzalı belgeleri ulaştırdığını, bileğindeki sakatlık geçtikten sonra milli takım kamplarına dahil olacağını belirtti. Kararı verirken çok zorlandığını ifade eden Deniz, “Ben 9 yıldan beri Türk Milli Takımı’nı bekledim. 16 Yaş Altı Takımı’ndan beri hep kendimi Ay Yıldızlı forma için hazırladım. Avrupa şampiyonu olduk. Çoğu takım arkadaşım şu an A Milli Takım’da oynuyor. Bunlar beni çok üzdü” dedi.

Azerbaycan beni çok istedi 

Deniz, Azerbaycanlı yetkililere de kedisine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Türk Milli Takımı yetkililerinden beklediği ilgiyi kendisine Azerbaycanlıların gösterdiğini anlatan Deniz, “Azerbaycanlılar beni çok istedi. Bunun için de 3 yıl beklediler. Haftada 1-2 günde bir de sürekli beni aradılar. En son kendilerine ‘Avrupa Şampiyonası için Türk Milli Takımı’ndan davet gelmezse gelirim.’ demiştim. Umarım hem benim hem de Azerbaycan Milli Takımı için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.


MAALESEF ÜMİDİMİ KESTİM

“Teklifle ilgili babamla, menajerim Erdem Karagöl ile Bursaspor’daki hocalarım ve yöneticilerimle görüştüm” diyerek sözlerini sürdüren golcü krampon, şunları dile getirdi: “Onlar bana hep beklememi söylediler. Ben de onların sözü üzerine bekledim. Son olarak Avrupa Şampiyonası için A Milli Takım aday kadrosuna çağrılmamak beni üzdü. Çok kırıldım. Ben küçük yaşta Ay Yıldızlı formayı seçmiştim ve o seçimimden hiç dönmek istemedim. Maalesef çağrılmayınca da ümidi kestim. Ben aslında Ay Yıldızlı     formayı istedim.”

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR