BURULAŞ'ın yeni müdürü belli oldu
Geçtiğimiz günlerde görevden alınan Levent Fidansoy'un yerine BURULAŞ Genel Müdürlüğü görevine Mehmet Kürşat Çapar getirildi.
BURSA , 14 Kasım 2017 Salı, 18:44
BURULAŞ'ın yeni müdürü belli oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde değişim devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldikten sonra kurumda değişim süreci başlatan Alinur Aktaş, Bursa'da sorunlar yaşanan toplu ulaşım sisteminin başında olan BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy'un istifasını istemişti. Fidansoy'un bu talebi reddetmesi üzerine yönetim kurulu hareket geçmiş ve Levent Fidansoy kurul kararıyla görevinden alınmıştı.

YENİ MÜDÜR İSTANBUL'DAN

Fidansoy'un yerine gelen isim ise belli oldu. İstanbul'dan gelen Elektrik Mühendisi Mehmet Kürşat Çapar, BURULAŞ'ın yeni genel müdürü oldu.

Mehmet Kürşat Çapar kimdir?

Osmaniye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi'nde Mühendislik Yönetimi dalında yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına Ar-Ge mühendisi olarak başladı. İstanbul'da yaygın bir şekilde kullanılan Akbil-İstanbul Kart ekibinde görev aldı. Buradaki görevinden sonra Sentim Bilişim bünyesinde yazılım da dahil pek çok proje gerçekleştirdi. Bu şirketteki 5,5 senelik çalışma sonrasında, 2011 yılında iki kardeşiyle beraber AVD Teknolojik Çözümler'i kurdu. Çapar, haberleşme merkezli pek çok projeye ekibiyle birlikte imza atıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR